Lezárultak az idei férfi tenisz OB II küzdelmei. Két együttes jutott fel a jövő évi első osztályba, a PG Tenisz, valamint a DEAC-DSC.
Debrecenben egy lassú, de biztos építkezésnek lehetünk a szemtanúi, és az OB I-be feljutott csapatban egyelőre csak két utánpótláskorú játékos (Bencző Balázs és ifj. Varga Ákos) szerepel, a másik kettő (Bányai Benedek és Szentkirályi Szabolcs) a harmadosztályban szintén bajnoki címre törő gárdában játszik. A hosszú távú cél azonban a Varga Ákos vezetőedző és kollégái, Máthé Gábor, Novák Alfréd, Tóth Lajos és Szilágyi Bence által a DEAC-ban nevelt teniszezők fokozatos beépítése az együttesekbe.
“Lassan hat éve, hogy minden évben ott voltunk a feljutás közelében, négyszer megnyertük a másodosztályt, a saját árnyékunkon azonban egyszer sem tudtunk átlépni – beszél az előzményekről a DEAC-DSC kapitánya, Bellér Gábor. – Két éve egy visszalépés miatt, végül mégiscsak szerepelhettünk az első osztályban, de győzelem nélkül gyorsan visszaestünk a szezon végén. A történethez persze az is hozzátartozik, hogy igen későn értesültünk a lehetőségről, amikor már senkit sem lehetett igazolni. Viszont ebből az esetből rengeteget tanultunk, amit most próbálunk meg hasznosítani. Boldogok vagyunk, hogy feljutottunk, de az eddigieknél okosabban és megfontoltabban kell csapatot építenünk, és a felkészülést is az első osztályhoz méltón kell majd megszerveznünk.”
A DEAC-DSC számára különleges esztendő volt az idei, ugyanis egyesített erőkkel, szinte egész Debrecenért szállhattak harcba, miközben a város és az egyetem támogatását is megkapták. S bár végül a Real Team kiszállt a kezdetben tervezett hármasból, a helyi összefogás így is igen erős maradt.
“Hétről hétre hangolódtunk rá a sorozatra, nem volt könnyű a logisztika és a szervezés, de mindent megoldottunk – mesél az idei esztendő nehézségeiről Bellér Gábor, aki elismerte, hogy a DEAC összeszokott 30-35 éves, egykori Szuper Liga-játékosai képezték az alapot. Azok, akik még néhai Tatár Péter keze alatt pallérozódtak, s szerettek bele a teniszbe. Egy életre. – Szeretnénk egy igazi piramist felépíteni, az OB III-tól egészen az OB I-ig, s úgy néz ki, idén ez meg is valósulhat, ha valamennyi csapatunk egy osztállyal feljebb lép. A tizenöt-tizenhét évesek például a megyei együttesben erősödtek, de a közös edzésekre is gyakran eljöttek. Egy körülbelül húsz-huszonkét fős kerettel dolgoztunk folyamatosan, amelynek kétharmadát a DEAC játékosai adták, s a legnagyobb tudatossággal vontuk be szép lassan az utánpótláskorúakat is.
Bellér Gábor tisztában van azzal, hogy az OB I-re a mostani első játékosok már nem lesznek elég erősek, ezért mindenképpen erősíteniük kell. A siketek Európa-bajnokságán ezüstérmet szerzett Máthé Gábor helye az egyetlen fix pont a csapat elején, mellé legalább egy hasonlóan jó játékost kell igazolniuk, de ha kettőt sikerülne, az még jobb lenne. A tapasztaltabb teniszezők pedig örömmel lépnek a cél érdekében kicsit hátrább, s ha kell, akár a másodosztályba, lefelé is szívesen játszanak majd.
“Összetartó együttes vagyunk, nemcsak a teniszhez, de egymáshoz is ragaszkodunk. Senkinek sem teher a hétvégi elfoglaltság, sőt. Volt, hogy nyolcan utaztunk egy találkozóra, így már a meccs előtt bátran sakkozhattunk az összeállítással. Ezzel pedig a fiataloknak mutathattuk meg, a teniszben a pályán kívül is fontos a taktika – jellemzi együttesüket Bellér Gábor, aki elismeri, hogy gőzerővel kutatnak az erősítés után, hiszen október 31-én zárul az átigazolás időszak.
Gy. Szabó Csilla/teniszpalya.hu