A fizikai fölénnyel múlták felül U14-eseinket

Korosztályos együttesünk a Gödöllő otthonában lépett pályára vasárnap délben.

Azt már az elején leszögezzük 0–0 lett az első félidő U14-eseink Gödöllő elleni meccsén vasárnap. Ez az eredmény azonban nem tükrözi hűen az első játékrész képét, hiszen a végig mezőnyfölényben futballozó hazaiaknak állt a zászló, rengeteg helyzetet dolgoztak ki. A mieink javára a stabil védelem szólhat, támadásban ugyan akadozott a gépezet, hátul rendben voltunk, szervezett képet mutattunk.

A második játékrész már jóval izgalmasabbra sikerült, szebbre inkább csak hazai részről. Érdekes, hogy ebben a félidőben már több lehetőségünk nyílt arra, hogy kibontakoztassuk a bennünk rejlő erőket, egyre többször voltunk támadásban. A gól mégis a hazaiaktól érkezett meg, méghozzá a 69. percben. A mieink nem csüggedtek, nem adták fel, mentek előre, veszíteni valójuk nem igazán volt. Újabb találatot azonban szintén a gödöllőiek tudtak szerezni, a 80. percben duplázták meg előnyüket velünk szemben, az eredmény pedig ezt követően már nem változott, 2–0-ra kikaptunk, de a jelek biztatóak, van még benne… Ahogy mondani szokták…

MLSZ Országos U14 Alap csoport Kelet 9. forduló

Gödöllő–DEAC: 2–0 (0–0)

DEAC: Kocsár – Gombás, Tömöri, Aczél (Gáll 74’), Berki (Pósán 56’), Sárközi (Spadafora 41’), Sörlei (Dékán 74’), Bencze (Pindicska 41’), Varga, Toka (Mosolygó 56’), Vass (Vaszkó 74’)

Vezetőedző: Szabó János

Szabó János: Egy fizikálisan erősebb csapattal találkoztunk ismét. Az első félidőben abszolút mezőnyfölényben játszott a Gödöllő, ám mi is szervezetten futballoztunk. A második játékrészben már jobban megnyíltak előttünk területek, könnyedebben vezettünk támadásokat, ám egy tiszta ziccert kihagytunk. Állhatott volna nekünk is a zászló, de ez most így sikerült. Valami nem klappol mostanában nálunk.