A Sajóvölgye a végén megtréfálta U14-eseinket

Hiába birtokoltuk többet a labdát és dolgoztunk ki több helyzetet, Sámi Balázs vezetést jelentő gólja után a putnokiak fordítottak és elvitték a három pontot.

U14-es együttesünk kedden délután a Sajóvölgyét látta vendégül. Míg Takács Tamás tanítványai legutóbb nyertek Szolnokon, addig a putnokiak sorozatban öt vereséget szenvedtek, a jelenlegi forma mellett pedig a tabellán elfoglalt pozíció miatt is esélyesebbnek számítottak a mieink. A borsodi gárda ősszel azonban igencsak kellemetlen ellenfélnek bizonyult, hiszen csak Sámi Balázs hajrában szerzett találatának köszönhetően arattunk győzelmet. Fiatal labdarúgóink ezúttal hamarabb dűlőre szerették volna vinni a mérkőzést, ennek érdekében pedig már az első perctől kezdve tetszetős játékkal rukkoltak elő.

Az első negyedórában kimondottan jó iramot diktáltunk, mellyel meg is zavartuk a vendégeket. Molnár Gergő nagy lövőkedvet érzett magában és több alkalommal is megtornáztatta a putnoki kapust, de Balogh Norbert és Molnár Gergely is veszélyeztetett. A 20. percig jószerint csak a Sajóvölgye térfelén zajlott a játék, ám fölényünket mégsem sikerült kihasználnunk. Bár a folytatásban is számos helyzetet alakítottunk ki, a borsodiak kijöttek a szorításból és már kapusunkat, Tóth Dánielt is megdolgoztatták. A szünet előtt a mieink szöglet után, az ellenfél pedig szabadrúgásból járt közel a gólhoz, de az állás nem változott, így 0–0-nál vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második félidő elejét megnyomták fiataljaink, de a kapu előtti kulcspasszoknál rendre hibáztak. Balmaz Gergő kimaradt helyzete kis híján megbosszulta magát, ugyanis a következő percekben a Sajóvölgye közelebb állt a vezetés megszerzéséhez. Azonban a nehéz pillanatok után a csapatunk jutott előnyhöz, a 60. percben egy tizenhatoson belüli kavarodás után a csereként beálló Sámi Balázs elé került a labda, amit a bal felsőbe juttatott (1–0). „Végre!” – hangzott a lelátóról, ahonnan az utolsó hazai meccs tiszteletére és talán a jó időnek is köszönhetően több mint százan szorítottak a fiúkért. Nem sokkal később Barna Szabolcs az oldalhálót találta el, Bessenyei Marcell lövését pedig a védők blokkolták, és ez alapján arra számíthattunk, hogy Takács Tamás együttese hamarosan eldönti a három pont sorsát. Azonban a putnokiak alaposan ráijesztettek a mieinkre, ugyanis egy távoli lövésük a felsőlécen csattant. Sajnos nem tanultunk a hibánkból és a 73. percben a vendégek számára az egyenlítés is összejött, ugyanis Sarkadi Krisztián 12 méterről pontosan tüzelt (1–1). Srácaink nagy erőket mozgósítottak a győzelem megszerzéséért, és még a kapufát is eltalálták, de egy kontra után a Sajóvölgye szögletet harcolt ki, amiből aztán Kubinyecz István is eredményes volt (1–2). Az utolsó percekben kapujuk elé szegeztük a borsodi csapatot, de már nem tudtunk egalizálni, így fiataljaink érthetően csalódottan hagyták el a pályát.

MLSZ Országos U14 Alap csoport Kelet 25. forduló

DEAC – Sajóvölgye: 1–2 (0–0)

DEAC: Tóth D. – Balmaz (Bessenyei, 56.), Balogh N. (Barna, 49.), Pelyvás-Ferenczik (Lóczi, 70.), Majtényi (Magyar, 49.), Szabó Z. (Péter M., 70.), Miskolci, Molnár Gergely (Sámi, 49.), Tar K., Molnár Gergő, Csalánosi (Hajdu, 70.)

Vezetőedző: Takács Tamás

Gólszerző: Sámi (60.)

Takács Tamás: Nem sikerült megvalósítanunk azt, amit előre elterveztünk. A csapatomtól ugyan láttam szép megoldásokat, de helyzeteinkkel nem éltünk jól. Sajnálom, hogy az utolsó percekben nemhogy a győzelmet nem sikerült megszereznünk, hanem néhány buta hiba következtében vereséggel zártuk a szezon utolsó meccsét. Megyünk tovább, igyekszünk az utolsó mérkőzésen javítani. Gratulálok a Sajóvölgye csapatának!

Tudósított: Tóth Huba