Büntetőkkel maradtunk le a dobogóról

Tehetségközpontunk U9-es együttese vasárnap 12 csapatos tornán lépett pályára Hajdúnánáson.

A nagyobb korosztályok már befejezték bajnoki szereplésüket, de a fiatalokra még újabb kihívások várnak. Ezek egyikére a hét utolsó napján került sor, mégpedig Hajdúnánáson, mely tornán Molnár Bálint tanítványai is megmérettették magukat.

A csoportküzdelmek során a FILO, Hajdúdorog, Hajdúnánás és a Nagyvárad ellen léptek pályára srácaink. Az első három párharcot magabiztosan, szép játékkal, 15 gólt szerezve és egyet sem kapva nyerte meg csapatunk. A Nagyváraddal szemben viszont alulmaradtunk, így a bronzéremért, a Nyíregyházával mérkőztünk meg. A párharc döntetlennel zárult, a büntetőpárbajt viszont a szabolcsiak nyerték, így csapatunk a 4. helyen zárta a tornát.

Eredmények:

DEAC – FILO SE: 7-0

DEAC – Hajdúdorog: 4-0

DEAC – Nánási Focisuli: 4-0

DEAC – Juventus Nagyvárad: 0-4

DEAC – Nyíregyháza 1-1 bü. 0-2

DEAC U9 kerete: Barkó Márton, Somi Bence (3), Birizdó Balázs (7), Bényei Gréta, Bagdán Csanád, Mosolygó Bence (1), Vaszkó Márton (4), Fedor Dániel (1), Sidibe Malick (9)

Sokáig úgy tűnt, jó eséllyel ezt a tornát is behúzzuk, de a csoportkör negyedik mérkőzésén a Nagyvárad felülmúlt minket. Ez kihatással volt a bronzmeccsre is, mely összecsapást büntetőkkel veszítettünk el, így lecsúsztunk a dobogóról. Sajnálom a gyerekeket hiszen ügyesen fociztak, de a futball néha ilyen, tanulnunk kell ebből. Következő héten újabb torna vár ránk, Jászfényszarun fogunk pályára lépni – fogalmazott Molnár Bálint.