Egy tucat meg még egy

A DASE U13-as fiataljai alaposan megrázva a gólfát, 13 alkalommal vették be a Hajdúböszörmény kapuját.

Egy hármas sikerszériát tudhatott maga mögött Kiss Levente együttese, ezt a jó sorozatot szerették volna folytatni vasárnap délelőtt legényei. Ehhez az alsóházban található Hajdúböszörményt kellett legyőznie srácainknak, ez pedig nem tűnt túl nagy kihívásnak.

Miután a játékvezető engedélyt adott a kezdésre, csapatunk kapujához szegezte ellenfelét, már ekkor az volt a kérdés, mikor és hány gól fog születni. Nem is kellett sokat várni az első találatra, a 6. minutumban Borbély Előd már megzörgette a vendégek hálóját, majd pillanatokkal később Sápi Zsolt duplázta meg az előnyt. Négy perccel később Bartha Máté is betalált, az első negyedóra végén pedig Borbély duplázott. Néggyel vezettek fiataljaink, ám a nagy előny birtokában sem vettek vissza a tempóból, lényegében az történt a pályán, amit ők akartak, egy térfélen zajlott a játék. A 33. percben Fehér Csongor mattolta a kék-fehérek védelmét, ám erre azonnal válaszoltak a vendégek, de ezzel minden puskaporukat ellőtték.

A folytatásban beindult a gólhenger, srácaink majd minden támadás végén bevették a kaput, 3-4 percenként kellett a böszörményieknek felállni középkezdéshez. A sort Sipos Zsombor nyitotta, majd következett Kecskés Zsombor, Kiss Tamás és már hét volt a két csapat között. Egy Bartha gól és Borbély dupla nyitotta tovább az ollót, az i-re pedig Sápi Zsolt tette fel a pontot a 63. percben. Ifjoncaink őszi gólszüretet rendezve, 13-1-re megnyerték a mérkőzést.

Megyei U-13 A csoport 6. forduló

DASE – Hajdúszoboszló: 13-1

DASE: Molnár – Tarr, Borbély, Sipos, Freudenfeld, Varga-Völgyi, Bartha, Sápi, Kiss T.

Cserék: Bryan R., Fehér, Bryan A., Hodisi, Bacsa, Papp B., Kulcsár, Havasi-Mehdi, Kecskés

Edző: Kiss Levente

Gólszerzők: Borbély 6’, 15’, 50’, 54’, 56’, Sápi 8’, 63’, Bartha 12’, 53’, Fehér 33’, Sipos 39’, Kecskés 40’, Kiss T. 46’

Kiss Levente: Egy könnyű mérkőzésen vagyunk túl, hamar kiütközött a két csapat közti különbség, már félóra elteltével nagy előnyre tettünk szert. A srácok minden dicséretet megérdemelnek, mert ekkor sem álltak le, továbbra is gólratörően futballoztak. Helyzetkihasználásunk teljesen rendben volt, a sikerből mindenki kivette a részét, nagyon büszke vagyok tanítványaimra.