Hétvégi kupaezüst

U12-es csapatunk vasárnap a gödöllői Juniális-kupán lépett pályára és végzett a 2. helyen.

Miután szombaton sikeresen vették az utolsó akadályt a bajnokságban Urbin Péter tanítványai, másnap már Gödöllő felé vették az irányt. Vasárnap került ugyanis megrendezésre a Juniális-kupa a Pest vármegyei városban.

Csapatunk a csoportmérkőzések során legyőzte a Rákosremete, a Soroksár, az Ikarus és a Gödöllő együtteseit, a 2. Kerület UFC-vel szemben viszont egygólos vereséget szenvedtek. Az elődöntőben az Újpest következett, a 18 perces párharc 1-1-es döntetlennel ért véget, ám a büntetőpárbajt ifjoncaink nyerték. A döntőben ismét a Soroksárral csaptunk össze, de hiába játszottunk fölényben, ellenfelünk 1-0-ra nyerte a párharcot, így srácaink a 2. helyen zárták a tornát.

DEAC – Soroksár: 0-1

DEAC U12 kerete: Ujvárosi Zsombor, Nagy Róbert, Greskó Bence (1), Molnár Péter, Mányi Gergő, Bényei Tamás, Ungvári Zalán (5), Halczman Zétény (2), Bacsa Benedek (4), Laczkó Sándor (1), Szabados Kende (1), Hidi Levente, Sebestyén Zétény, Lakatos Máté

Hullámzó volt a játékunk, de a srácok végig motiváltak voltak, nagy akarattal futballoztak. Sajnos a döntőben nem sikerült érvényre juttatnunk fölényünket, egygólos vereséget szenvedtünk attól a Soroksártól, mely gárdát a csoportkörben magabiztosan legyőztünk. Úgy vélem, csapatom volt a torna legjobbja, a srácok megérdemelték volna az aranyérmet. Egy különdíjat is elhoztunk, Ujvárosi Zsombort választották a torna legjobb kapusának. Gratulálok Zsombornak és az egész csapatnak – értékelt a torna után Urbin Péter.