Szerdai ötgólos győzelem

A DEAC ificsapata végig kézben tartva a mérkőzést, magabiztos győzelmet aratott idegenben a hétközi játéknapon.

Kozma László még veretlen, listavezető alakulatára hétközi mérkőzés várt, ugyanis szerdán pótolták a 9. fordulóból elhalasztott párharcukat. Ifistáink a még pont nélküli sereghajtó Egyek otthonába látogattak és csak a győzelem volt elfogadható eredmény tőlük.

Amint útjára indult a labda, próbáltuk érvényesíteni akaratunkat, nyomás alá helyezni ellenfelünket. Mi birtokoltuk a játékszert, de lassan, kissé körülményesen futballoztunk, sok átadásból építettük fel támadásainkat, ezzel időt adtunk a hazaiaknak, hogy rendezzék védelmüket. Ennek ellenére voltak helyzeteink, de a befejezéseknél pontatlanok voltunk, ám a 32. percben mégis sikerült megszereznünk a vezetést, ekkor Nagy Ákos volt eredményes. Hamar megdupláztuk előnyünket, három minutum elteltével Nagy György villant és már kettővel mehettünk pihenőre.

Szünet után beindult gépezetünk, jóval gyorsabban játszottunk, ez gólokban is megmutatkozott. Az 50, percben a csereként pályára lépő Kovács Krisztián mattolta a védelmet, majd a hazai középkezdést követően másodjára is megzörgette a hálót. Az újabb találatra sem kellett sokat várni, a 60. minutumban a másik csereember, Hajdu Attila nyitotta tovább az ollót. Erre a gólra kettővel válaszoltak a piros-feketék, kihasználva védelmünk hibáját, ám mielőtt még belelkesedtek volna, Szabó Csanád is beköszönt. A 81. percben Kovács Krisztián mesterhármast jegyezhetett, nem sokra rá ismét Szabó Csanád juttatta a labdát a vonalon túlra. A mérkőzés hajrájában még kozmetikáztak a végeredményen az egyekiek, így 3-8 lett a vége.

Vármegyei I. osztályú U-19 9. forduló

Egyeki SBSE – DEAC: 3-8 (0-2)

DEAC: Lévai – Keczán, Molnár (Csordás 46’), Lázár (Szabó Cs. 46’), Bora, Bartók (Hajdu 46’), Papp G., Vadon, Nagy Á., Nagy Gy. (Kovács K. 46’), Kovács M.

Edző: Kozma László

Gólszerzők: Nagy Á. 32’, Nagy Gy. 35’, Kovács K. 50’, 51’, 81’, Hajdu 60’, Szabó Cs. 73’, 84’

Kozma László: Az első perctől próbáltunk mezőnyfölényt kialakítani, ez nagyjából sikerült is, viszont nem voltunk elég gyorsak, körülményesek voltunk, így labdaszerzések után ellenfelünknek volt ideje visszarendeződni. Szünetben azt kértem a srácoktól, legyenek gyorsabbak az átmenetek, két-három átadásból érjünk oda a kapu elé, illetve sáfárkodjunk jól helyzeteinkkel. A második félidőben ez már egészen jól működött, magabiztosan futballoztunk, bár kaptunk három gólt, kézben tartottuk a mérkőzést és megérdemelten nyertünk. Mindenkinek megadtam a játéklehetőséget, a fiúk megkapták a szükséges meccsterhelést és ez fontos ebben a korosztályban. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez!