Elismerésben részesült a DEAC legidősebb versenyzője

Csütörtökön Budapesten, a Magyar Sakkszövetség Falk Miksa utcai székházában a sakkozásért végzett tevékenységéért Szabó László emlékdíjban részesült a DEAC legidősebb versenyzője, a 90 éves Kántor Sándor.

Kántor Sándor 1934. október 3-án született Debrecenben. Középiskolai tanulmányait 1949-ben a Debreceni Református Gimnáziumban kezdte és itt tett színjeles érettségi vizsgát 1953-ban. Még ebben az évben megkezdte egyetemi tanulmányait a Kossuth Lajos Tudományegyetem matematika-fizika tanári szakán, 1957-ben szerzett kitüntetéses középiskolai tanári oklevelet. 1960-ban egyetemi doktori címet szerzett sub auspiciis Rei Publicae popularis kitüntetéssel. Kutatási és érdeklődési területei magukban foglalják többek között a mindenütt folytonos, sehol sem differenciálható függvényekkel, Bolyai Farkas átdarabolási tételének általánosításaival, a matematikai feladatok és megoldások konvencióival kapcsolatos vizsgálatokat. Közel 30 évig vezette a megyei olimpiai felkészítő szakkört. 45 éven keresztül oktatta az Analízis I, II, III (Bevezetés az analízisbe, Differenciál és integrálszámítás, Többváltozós differenciál és integrálszámítás) főkollégiumokat (előadásokat és gyakorlatokat). Az Elemi matematika és a Matematika tanítása c. tantárgyak oktatását is évtizedeken keresztül ellátta.

Kiemelkedően teljesített a sakk területén is, számos versenyen ért el győzelmeket, emellett tanította a fiatalokat, így méltán került hozzá a Szabó László emlékdíj.

Szabó László (1917–1998) Európa-bajnoki ezüst- és bronzérmes, tízszeres magyar bajnok játékos volt, aki 11 sakkolimpián vett részt. A róla elnevezett emlékdíjat 2017-ben, a sakknagymester 100. születésnapja alkalmából közösen alapította özvegye, Szabó Lászlóné és a Lauder Javne Iskola képviseletében Horányi Gábor főigazgató.

Az elismeréshez szívből gratulálunk!

Borítókép: Kántor Sándor (jobbról a második) a díjátadáson