U17-es csapatunk továbbra is makulátlan mérleggel büszkélkedhet

A Debreceni Egyetem alakulata a hétvégén két győzelmet is aratott.

A DEAC U17-es leány futsalcsapata egymást követő két napon is pályára lépett a bajnokságban. Czégény Zsuzsa együttese előbb Újfehértón nyert 6-0-ra, ezen a meccsen Sárosi Dóra duplázott, mellette Homovics Zita, Furó Liliána, Perpék Zita és Gáll Zsófia volt eredményes.

Játékosaink másnap Gyulán gyűjtötték be az újabb három pontot a 4-1-es diadaluknak köszönhetően. Homovics és Csonka Nóra találata után a 36. percben 2-0-ra vezetett a DEAC, majd Tar Csenge faragott a különbségen. A hátralévő időben Veres Nadin és Homovics is bevette a gyulai kaput.

Az újfehértói meccset a 6-0-s győzelem ellenére nem nevezném könnyűnek. A hazaiak védekezését nehezen tudtuk feltörni, ezért jár is a gratuláció nekik. A Gyula elleni mérkőzésünk volt ebben az idényben a legkeményebb. Sok játékosomra nem számíthattam, ezért is izgatottan vártam a bajnokit. A gyulaiak a letámadásukkal kicsit megleptek minket. A helyzetkihasználásunkkal nem lehettem teljesen elégedett, ám a védekezésbe elképesztő munkát tettünk bele. Csúsztunk-másztunk, nem ismertünk elveszett labdát. Talán azt nevezném döntő faktornak, hogy mi jobban akartuk ezt a győzelmet. Büszke vagyok minden játékosomra. A gyulaiaknak köszönjük, hogy ilyen jó iramú meccset játszhattunk velük – összegzett Czégény Zsuzsa.

A DEAC hibátlan mérlegével vezeti a tabellát. Tehetségeink legközelebb december 6-án a Nyírség FC-t fogadják.

U17-es bajnokság Keleti csoport
Újfehértói Sportklub-DEAC 0-6 (0-4)
Gólszerzők: Sárosi (7., 11.), Homovics (21.), Furó (23.), Perpék (46.), Gáll (60.)

Gyulai Amazonok-DEAC 1-4 (0-1)
Gólszerzők: Tar (56.), ill. Homovics (11., 68.), Csonka (36.), Veres (65.)