Negyedik hely a fővárosban

A DEAC U9-es csapata március első napján Budapesten az I. Kubala Kupán lépett pályára és végzett az előkelő 4. helyen.

A márciust a fővárosban indították Kovács Krisztián tanítványai, akik vasárnap a Vasas Fáy utcai Sportkomplexumában mérettették meg magukat. A rangos tornát a budapesti egyesület egykori kiválóságáról, Kubala Lászlóról nevezték el, aki többek között 329 mérkőzésen lépett pályára a Barcelona színeiben és 256 gólt szerzett bajnoki mérkőzésen. Visszavonulása után 11 évig irányította a spanyol válogatottat, majd edzőként dolgozott a katalán főváros egyesületénél.

Az egynapos eseményen 16 csapat lépett pályára, köztük akadémiai szintet képviselő alakulatok, ez is jól példázza a torna magas színvonalát. Ifjoncaink a csoportkörből továbbjutva az elődöntőben büntetőkkel maradtak alul a Király SE ellen, majd a bronzmérkőzésen ezúttal az UTE bizonyult jobbnak náluk. Gyerekeink teljesítménye minden dicséretet megérdemel, akadémiai csapatokat is megelőzve, a 4. helyen zárták a tornát.

-A kiváló szervezésű tornán kiemelkedő utánpótlásműhelyek csapataival mérhettük össze tudásunkat. Magabiztos, harcos, sokszor tudatos játékkal jutottunk tovább az alapcsoportunkból. A sikeresen megvívott középdöntő után a legjobb négy csapat közé kerültünk. Az elődöntőben dominánsan futballoztunk, de a szerencse most nem állt mellénk, büntetőkkel maradtunk alul. A negyedik helyen végeztünk, amely kiváló eredmény számunkra. Egy kicsi extra hiányzott a mai nap a gyerekektől, viszont csapatként remekül funkcionáltak. Gratulálok a srácoknak, mert ez  a mai teljesítmény tényleg elismerésre méltó! Hajrá DEAC – összegzett Kovács Krisztián.

Eredmények

Győr -DEAC: 0-2

DEAC -UTE: 2-5

DEAC – Eger: 3-2

DEAC – Kubala LA: 1-0

DEAC – Gyirmót: 3-22

Elődöntő

Kiraly SE – DEAC 0-0 büntetőkkel: 3 – 2

  1. helyért

UTE – DEAC: 4 – 0

DEAC U9: Czentye Dániel, Péter István, Mercs Péter, Szabó Balázs, Leskó Ádám, Lendvai Noel, Csukat Konrád, Braun Milos, Szolnoki Imre, Mézes Levente

Vezetőedző: Kovács Krisztián