Fodor Antal vezetőedző kijelentette, a Debreceni Egyetem alakulata szeretné elkerülni a kiesést jelentő utolsó pozíciót.
Jelentősen megkurtított létszámmal startol az új szezon az Extraligában. Legutóbb tizenhárom alakulat bizonyíthatott az első osztályban, ám ősztől mindössze hat gárda állhat rajthoz. A módosítás miatt sokáig úgy tűnt, hogy a DEAC férfi röplabdacsapata csak az NB I-ben szerepelhet, ám a MAFC és a Kazincbarcika sem vállalta a szereplést, ezért a Miskolc mellett együttesünkkel töltötték fel a mezőnyt, amelynek még a Kaposvár, a Székesfehérvár, a Pénzügyőr és a TFSE lesz a tagja.
– Tudtuk, hogy a Barcikánál és a MAFC-nál is akadtak nehézségek, így reális esély volt erre a forgatókönyvre – kezdte a beszélgetést Fodor Antal. – Korábban egyébként felmerült az is, hogy nyolccsapatos lesz az Extraliga, ám végül a szövetségnél úgy döntöttek, hogy hat egyesület indulhat. Nagyon erős ellenfelekkel kell felvennünk majd a versenyt, jelenleg úgy tűnik, hogy a Kaposvár, a Székesfehérvár és a Pénzügyőr emelkedhet ki a mezőnyből, de ezek a gárdák sem kényelmesedhetnek el. Azt ki lehet jelenteni, hogy a mérkőzéseken egy-egy kisebb megingás sem fér majd bele. A lebonyolításról még zajlanak az egyeztetések, de az már eldőlt, hogy csak az utolsó helyezett esik ki, minimális célunk ennek az elkerülése lesz – hangsúlyozta a vezetőedzőnk, akitől megtudtuk, hogy a pontvadászat valószínűleg október elején rajtolhat.
Idén újra negyeddöntőt játszhattunk az első osztályban, ám a Pénzügyőr ellen nem borítottuk papírformát. Ezt követően a TFSE elleni párharcban maradtunk alul, így a hetedik helyért küzdhettünk meg a miskolciakkal, akiket nagy csatában győztünk le.
– Tavaly nyáron kis túlzással új együttest kellett építenünk, hiszen a kezdőcsapatunkból négyen is távoztak. A nagy változások ellenére előrébb is végezhettünk volna, ám a TFSE-vel vívott párharcban több hátráltató tényezővel is meg kellett küzdenünk, Marlon, Elleh Jonathan és Török Zsombor sem százszázalékos állapotban lépett pályára. A gondok ellenére is volt sanszunk a győzelemre, ám végül a fővárosiak ünnepelhettek. Annak örültünk, hogy az idényt sikerélménnyel fejeztük be – világított rá Fodor Antal.
A szezon végén abban bíztunk, hogy az összes kulcsemberünket meg tudjuk tartani, ám ez a tervünk már biztosan meghiúsul, hiszen eldőlt, hogy Ivan Tassev Bulgáriában folytatja a karrierjét.
– Ivan bebizonyította, hogy képzett röplabdázó, bár olykor voltak megingásai, de összességében jó teljesítményt nyújtott. Az átigazolásoknál nem könnyű a helyzetünk, mivel olyan játékost kellene találnunk, aki a létszámcsökkentés miatt még erősebbé váló Extraligában képes meghatározó szerepet betölteni. Úgy tűnik, hogy az egyik magyar kiszemeltünkkel hamarosan megszülethet a megállapodás, továbbá egy új légiós leigazolásában is bízunk – zárta mondandóját trénerünk.
Csapatunk tagjai jelenleg jól megérdemelt nyári szünetüket töltik, a felkészülés augusztus 3-án veszi kezdetét.
