Dobogóra esélyesek a DAK-DEAC NB I-es asztaliteniszezői

Március harmadik hétvégéjén folytatódott az asztalitenisz Nemzeti Bajnokság mindhárom olyan osztályban, amelyben a DAK-DEAC képviselteti magát.

Az NB I-ben versenyző csapatunk a Ceglédi VSE négyesét fogadta. Az őszi fordulóban 9:5-ös arányban bizonyultak jobbnak a Pest megyeiek, így a visszavágás fűtötte a debreceni csapatot. A párosok küzdelméből a mieink jöttek ki jobban, majd megőrizve és tovább növelve a két csapat közötti különbséget sikerült pontosan 9:5-ös arányban visszavágni ellenfelünknek. A hazaiak győzelméhez legnagyobb mértékben Balázs Bence járult hozzá három egyéni, illetve Kizakisz Nikolaosszal az oldalán, egy páros sikerrel. Bruckner Máté és Cservik Krisztián két-két győzelmet harcolt ki ebben a fordulóban. Együttesünk ezzel a győzelemmel előrelépett a harmadik helyre az NB I Keleti csoportjában

A DAK-DEAC NB II-es csapata Egerbe látogatott, ahol egy igen szoros küzdelemben kevés hiányzott csapatunknak a pontszerzéshez. Ez alkalommal a hazaiak 10:8 arányban bizonyultak jobbnak.

Az NB III-ban induló két csapatunkban az utánpótláskorú versenyzőink kapnak bizonyítási lehetőséget, amivel rendre élnek is fiataljaink.

A DAK-DEAC III-as csapata a tabella harmadik helyén álló TEVA-Best Shop csapatát fogadta. Kiemelkedő teljesítményt nyújtott az U15-ben versenyző Pascui Nicoleta, aki három egyéni és egy páros győzelemmel járult hozzá a 11:7-es győzelemhez. Az U15-ös Knecht Barnabás két egyéni és egy páros sikere hasonlóan értékes a volt a két csapat közötti különbség kialakításában. Ezzel a diadallal a DAK-DEAC III-as csapata megérkezett a tabella negyedik helyére.

A DAK-DEAC IV-es utánpótláscsapata óriási bravúrt hajtott végre a tabella második helyén álló VITKA Vásárosnamény négyese ellen. A Bálint Zsolt edző által vezetett gárda szoros, 10:8-as győzelmet aratott. Az U11-es Tokai Ádám egy, az U13-ban versenyző Arany Borisz és az U15-ös korcsoportban játszó Hegyi András két-két egyéni meccset nyert. Bálint Zsolt edző négy egyéni, valamint Andrással az oldalán, egy páros győzelme fordította csapatunk javára az eredményt.