Éremesőt hozott a hétvége

A 2016-ban alapított, még fiatalnak számító DAK-DEAC asztalitenisz-szakosztály játékosai egyre előkelőbb helyen szerepelnek az utánpótlás országos ranglista versenyeken.  A január utolsó hétvégéjén zajló országos megmérettetésen több versenyzőnk is kiemelkedő játékkal követelt helyet magának a dobogón és szerzett ezzel értékes ranglistapontokat.

Az asztalitenisz az egyik legtechnikásabb labdajáték, amely rendkívül edzésigényes és a versenyek folyamatos, feszült koncentrációt követelnek a játékosoktól. A heti 18-20 órányi foglalkozás alapvető fontosságú, ha egy egyébként tehetséges játékos sikereket kíván elérni az országos megmérettetéseken, hiszen ezt a munkát a vetélytársak is elvégzik. Ez a több éven át kitartóan végzett edzésmunka, valamint a versenyeken szerzett meccsrutin most beérni látszik, és egyre kézzelfoghatóbb formában hozza az eredményeket.

A fiúk U13-as korosztályában három versenyzőnk, Arany Borisz, Tokai Ádám (U11) és Kovács Tamás végzett az első négyben a hétvégi eseményen. Borisz a verseny döntőseként ezüstérmet szerzett, míg Tokai Ádám és Kovács Tamás a dobogó harmadik fokára állhatott. Ádám a saját korosztályában szettet sem veszítve, magabiztosan menetelt a döntőig, amelyből remek formáját hozva győztesen került ki. Ezzel az elsőséggel korosztályának országos ranglistáján a negyedik helyen jegyzik a nevét. Nagy ígéretnek számít a még csak 9 éves Arany Lukács is, aki szintén az első tízben szerepel korosztályában.

Az U13-as mezőnyben Arany Borisz 11 helyet előre lépve a 12. helyen áll, míg Kovács Tamás 10 helyet előre ugorva a ranglista 10. helyén szerepel.

A serdülő (U15) fiúk mezőnyében két versenyzőnk Hegyi András és Knecht Barnabás képviseli klubunkat. Előbbi már főtáblásként várhatja a csoportmérkőzésekből kikerülő ellenfeleit, és a legutóbbi versenyen a legjobb nyolc közé jutott.

A lányok is kitettek magukért a hétvégén, hiszen Koncz Júlia az U11-es mezőnyben másodikként végzett, míg az U15-ös korosztály versenyében két játékosunk is a döntőbe jutott, amely Pascui Nicoleta győzelmét hozta Boér Anitával szemben. Így a lányok egy arannyal és két ezüsttel zárták a versenynapot. Koncz Júlia már a harmadik helyen szerepel az országos ranglistán és a Magyar Asztalitenisz Szövetség utánpótlás keretébe is meghívást kapott. Pascui Nicoleta 11 helyet javítva már a 6. a serdülők mezőnyében, míg Anita, hat helyet javítva a 25. helyre jött fel.

Ugyan ifjú játékosaink többsége még az újonc korosztályban versenyez, játéktudásuk és eredményeik okán helyet kaptak a Nemzeti Bajnokság harmadosztályában induló két csapatunkban is, ahol agilis játékukkal a felnőtteket is megizzasztják.

Versenyzőink felkészítésében Bálint Zsolt, Mircea Podoba, Balázs Bence és Bakos Péter vettek részt.