Négy csapat, hat győzelem egyetlen hétvégén

Végre a DAK-DEAC női asztaliteniszezői is asztalhoz állhattak az első áprilisi hétvégén, Vecsésen megrendezett összevont fordulón.

A női NB I Észak-keleti csoportjában versenyző leányaink három rivális ellen is bizonyíthattak. Szombaton a Statisztika Utánpótlás AK I és a Vecsési Sportegyesület versenyzőivel mérték össze játéktudásukat, majd vasárnap az SH-ITB Budaörsi Sport Club II. csapata várta a Boér Anita, Pascui Nicoleta, Ana Nikoiani és Kuris Kitti alkotta DAK-DEAC négyesét. A leányok egyik ellenfelükkel sem kivételezve, mindhárom mérkőzésüket 8:2-es győzelemmel zárták, átvéve ezzel a vezetést a tabellán, és esélyessé válva az Extra Ligába való továbblépésre.

A férfi NB I-ben a fiúk magabiztos, 12:2 arányú győzelmet arattak az Apagy SE felett. A párosokon kívül három egyéni győzelmet szállított Cservik Krisztián és Bruckner Máté, míg Balázs Bence és Kizakisz Nikolaosz 2-2 nyertes meccsel járult hozzá a nagyarányú győzelemhez. Férfi csapatunk továbbra is esélyes a bajnokság harmadik helyére.

A harmadosztályban a DAK IV-es, gyerekcsapatunk ezúttal a tabella negyedik helyén álló Nyíregyháza különítményét fogadta. Az utánpótlás korú csapattagok közül Arany Borisz (U13) egy, Tokai Ádám (U11) két, Hegyi András (U15) három győzelemmel és egy nyertes párossal büszkélkedhetett. Bálint Zsolt, vezetőedző az eddig 100 százalékos teljesítményt nyújtó Sallai Zoltán ellen is győzelemmel mutatkozott be, és további mérkőzéseit is magabiztosan nyerte, kialakítva ezzel a 11:7-es végeredményt.

A szintén harmadosztályban versenyző DAK III, amelyben két utánpótlás korú játékosunk is asztalhoz állt, ezúttal a Záhony csapatához látogatott. Az egy győztes, egy vesztes páros mérkőzést követően a két csapat sokáig fej-fej mellett haladt, majd Lengyel Lehel és az U13-as Kovács Tamás három-három nyertes mérkőzésével sikerült fölénybe kerülni. Az U15-ös Knecht Barnabás és Bakos Péter két-két győzelmével kiharcolt 11:7 arányú végeredmény fontos lépést jelentett a dobogóra is esélyes csapat számára.