Zsákoltak asztaliteniszezőink

Hétvégén Nyírbátorban rendezték a Bronz Fokozatú Utánpótlás Országos Ranglistaversenyt, amelyen a DAK-DEAC fiataljai minden korcsoportban kitettek magukért, és tetemes mennyiségű érmet bezsákoltak.

Az U11-es mezőnyben Tokai Ádám összesen öt mérkőzéséből egyetlen szettet sem veszítve nyerte a versenyt a ceglédi Zsigmond Simont legyőzve a döntőben.

Az U13-as fiúk versenyében Tokai Ádám, Arany Borisz és Kovács Tamás is megnyerték a csoportmérkőzéseiket. Tokai Ádám Kovács Tamással versengett a döntőbe jutásért, amelyből utóbbi került ki győztesen. Tamás a döntőben Arany Boriszt is legyőzte, így ő állhatott a dobogó legfelső fokára, míg Borisz a második, Ádám a harmadik helyen zárt.

A serdülők (U15) versenyében Fülöp Levente és Tokai Ádám második helyen jutott tovább a csoportküzdelmekből, míg Hegyi András, Arany Borisz és Kovács Tamás első helyen került a főtáblára. Tokai Ádám a nyírbátori Baracsi Mátét legyőzve verekedte be magát a legjobb nyolc közé, ahol Hegyi András állította meg. András Németh Árpádot 3:1-re legyőzve jutott a döntőbe, míg Knecht Barnabás Kovács Tamásnál bizonyult jobbnak és vívta ki a döntő jogát. A klubtársak küzdelmét egy rendkívül látványos mérkőzésen végül Barnabás nyerte Hegyi András ellen, így ebben a versenyszámban ismét három debreceni versenyző állhatott a dobogóra.

Az U11-es leányok mezőnyében Zsupos Hanga másodikként jutott tovább a csoportköréből, majd még egy mérkőzést megnyerve klubtársától, Koncz Júliától kapott ki, így harmadikként zárt. Koncz Júlia is másodikként lépett tovább a csoportjából, majd még két mérkőzést megnyerve végzett az élen.

Az U13-as korcsoportban Bodon Amélia, Koncz Júlia és Mészáros Nóra is csoportelsőként jutott tovább a főtáblára. Amélia, Nóra és a Júlia a legjobb négybe jutottak. Koncz Júlia Mészáros Nórát legyőzve Szűcs Natáliával döntőzött, akivel szemben azonban alul maradt. Júlia másodikként, Nóra és Amélia harmadik helyen zárt.

Az U15-ös mezőnybe már bekapcsolódott Pascui Nicoleta és Boér Anita is, akik első helyen jutottak tovább a csoportmérkőzéseikből. A főtáblán két-két mérkőzésüket megnyerve a döntőben egymással kerültek össze a klubtársak. A látványos mérkőzés végül Pascui Nicoleta győzelmét hozta, aki 3:1 arányban bizonyult jobbnak Anitánál.

A DAK-DEAC utánpótláskorú asztaliteniszezői ezen a hétvégén alig hagyva helyet másoknak a dobogón összesen öt arany-, négy ezüst- és öt bronzérmet hoztak haza Debrecenbe. A versenyre Budapestről, Ceglédről, Kecskemétről, Gödöllőről, Dunakesziről, Nyírbátorból és Nádudvarról is érkeztek résztvevők.

A versenyzők felkészítésében Bálint Zsolt, Mircea Podoba, Balázs Bence és Bakos Péter vettek részt.