Elkezdődött a soft csapatbajnokság

Tavaly a soft csapatbajnokság harmadik osztályában indult a DEAC dartsszakosztálya, és rögtön az első évében „szintet lépett”, azaz idén a másodosztályban folytatja. A négyfordulós szezon  első megmérettetése március 18-án, szombaton volt, ás immár megreformált külsővel és szponzori támogatással DEAC-HBZ Darts Team néven indultunk.

Az első mérkőzésen nagy meglepetést okozott a tavalyi harmadik helyezett Mátraterenyei
BDSE, amely gárdával az előző szezonban még ki-ki meccseket játszottunk. A beragadt kezdés
megbosszulta önmagát, és bár volt 3 győzelmünk, végül 9-3-ra alulmaradtunk.

A második összecsapás már sokkal jobban és felszabadultan indult, 6-1-es előnynél azonban
megtört valami a Békéscsabai DSE ellen, és arra eszméltünk, hogy már ők vezetnek 7-6-ra. 8-
8-as döntetlennél végül kijátszás következett, majd 9-8-as vereséget szenvedtünk.

A rövidzárlat nem tarthatott sokáig, és bár a TEAM SZDCSE II. ellen a párharc elején fej-fej
mellett haladtunk, 9-5 arányban nyertünk, így megszületett a játéknap első győzelme is.

A nap zárómérkőzését a Győri DC ellen játszottuk. Meg voltak a lehetőségeink, azonban a
meccsvégi fontosnak bizonyuló duplákat kihagytuk, míg a győriek ezt rendre megbüntették, így a szombathelyiek elleni eredmény inverze, 9-5-ös vereség lett a vége.

Voltak szép momentumok, a csapaton belül 3 darab 180-as dobás született, valamint Dávid
Gergő 147-es kiszállója is külön megsüvegelendő.

A DEAC-HBZ Dart Team így a soft csapatbajnokság 1. fordulóját követően az 5. helyen áll. Fontos kiemelni, hogy négy mérkőzést játszottunk, pihenő nélkül. A másodosztályban való bennmaradás elvárható eredmény, hiszen a hétcsapatos másodosztályból egyetlen egy gárda fog kiesni. Tudjuk, hogy mit hibáztunk, és újult erővel fogunk visszatérni június 3-án, a második fordulóra!