Pazar évkezdet a csapatbajnokságon

Február első hétvégéjén elstartoltak a steel országos bajnokság egyéni és csapatküzdelmei. A DEAC dartsosai mind a szombati, mind a vasárnapi játéknapon kitettek magukért.

Február 4-én a Steel Nemzeti Csapatbajnokság 1. fordulójában három csapatunk állt a dobólécekhez, közülük kettő az Érd Arénában mérkőzött meg a harmadosztályban, míg negyedosztályú csapatunk Debrecenben játszott.

A DEAC 1. a harmadosztály 1. csoportjában 6 mérkőzést játszott. A Zagyi Dávid, Fejszák László, Kerekes Levente, Szabolcsi Norbert, Mező Balázs (csapatkapitány) alkotta ötfős csapat három – köztük egy bravúros kijátszás utáni 9-8-as – győzelmet szerzett, 50 százalékosan végzett. Csoportjában a 8. helyen áll, ami szinte csak a legarányoknak köszönhető, hiszen a 2. hely is csak 2 pontra van. Valószínűleg egész évben nyitott lesz a dobogósok kiléte.

A DEAC 2. a harmadosztály 2. csoportjában szintén 6 meccset játszott. Itt is volt kijátszás utáni skalp, egy 9-7-es eredmény, illetve két 9-4 és két 9-3-mas győzelem, mely nem jelenthet mást, minthogy a Tihanyi Nikolett (csapatkapitány), Bosnyák László, Oláh Bence Attila, Radványi Sándor, Vályi Attila alkotta csapatunk 6/6 mérkőzését megnyerte, azaz 100 százalékosan vették az 1. fordulót. 12 ponttal vezeti csoportját, +25-ös legaránnyal, ami nagy előny lehet az egész évet tekintve a mezőny többi tagjával szemben.

A DEAC 3. a negyedosztály 13. csoportjában Debrecenben játszott. Két győzelmet követően (9-6, 9-2) az Aranyi Marcell, Kiss Imre, Szőke Péter, Kovács Patrik, Szép Ádám, Győri Sándor Tamás, és Dávid Gergő (csapatkapitány) alkotta csapat harmadik mérkőzését elveszítette, így csoportjának 2. helyén áll.

A Steel Nemzeti Csapatbajnokság folytatására április 28-án kerül sor.