A Berettyóújfaluval csapunk össze

A Debreceni Egyetem csapata ebben a szezonban még nem tudta két vállra fektetni az MVFC-t, jó lenne, ha megszakadna ez a sorozat.

A férfi futsal NB I felsőházának kilencedik fordulójában a DEAC a Berettyóújfalut látja vendégül a DESOK-ban, a találkozó hétfőn 18.30-kor kezdődik. Alakulatunknak ez lesz az utolsó hazai összecsapása a rájátszásban. Az ötödik pozícióban tanyázó együttesünknek még van matematikai esélye arra, hogy a negyedik helyen zárjon, bár a sorsa nem a saját kezében van. Tihanyi Csaba tanítványainak a hátralévő két ütközetüket meg kellene nyerniük (az utolsó körben Szombathelyen fognak vizitálni), emellett a Nyíregyháza meccsein is kedvező eredményeknek kellene születniük ahhoz, hogy eltűnjön az 5 pontos differencia. A versenykiírás szerint a felsőházban a negyedik pozícióban záró gárda a harmadikkal megküzdhet a bronzéremért. A berettyóújfaluiaknak sem lesz tét nélküli a vármegyei rangadó, hiszen ők a bajnoki fináléért hajtanak.

Játékosaink a mostani idényben eddig nem győzték le az MVFC-t. Az alapszakaszban idegeben és itthon is döntetlen lett a végeredmény (4-4 és 2-2). Legutóbb március elején a Pálfi István Rendezvénycsarnokban találkozott egymással a két együttes. Azon a meccsen sokáig úgy festett, hogy futsalosaink nyernek, mivel a szünetben 5-2-re vezettek. Aztán a második játékrészben az újfaluiak ledolgozták a hátrányukat, és végül 6-5-re győztek.

Az előző játéknap Trencsényi János legénységének sikerült jobban, hiszen a Veszprémet 6-0-ra kiütötte. Ezzel szemben a cívisvárosiak a Nyíregyháza elleni mérkőzést 4-0-s vereséggel zárták.