Háromból három

A DEAC futsalosai hazai pályán diadalmaskodtak. A kosarasok és a jégkorongozók idegenből hozták el a pontokat.

Futsal – kiütéses győzelem
A Debreceni Egyetem férfi futsalcsapata a sereghajtó Nyírgyulajt látta vendégül a DESOK-ban. A koronavírus miatt elrendelt szigorításoknak köszönhetően zárt kapuk mögött rendezték meg a bajnokit, amelyen a DEAC esélyt sem adott ellenfelének, és kiütéses, 9-1-es győzelmet aratott.

Rengeteg pozitívumot láttam, elégedett vagyok a fiúk teljesítményével – mondta Elek Gergő vezetőedző. – Nem vettük félvállról a mérkőzést, a végéig hajtottunk, erre a hozzáállásra lesz szükség a folytatásban is. Kifejezetten örültem, hogy minden játékos szóhoz jutott. Azt sem szabad elfelejteni, hogy az ellenfél eléggé foghíjas kerettel érkezett. Örömteli, hogy a DEAC már olyan szintet képvisel, hogy ha nem teljes csapattal állnak ki ellene, ilyen teljesítményre képes. A célunk nem változott: a felsőházba szeretnénk kerülni, ez a győzelem egy újabb lépés ennek irányába, ám az is fontos, hogy mindig csak a következő feladatra kell koncentrálnunk” – hangsúlyozta a szakember.

Kosárlabda – újabb idegenbeli siker
Vezetőedzője nélkül is 11 pontos sikert aratott a DEAC kosárlabdacsapata a PVSK otthonában az NB I. A-csoportos kosárlabdabajnokság 11. fordulójában. A végig kiélezett mérkőzés záró perceiben nagyon összekapták magukat Tóth Ádámék, a találkozó utolsó 12 pontját ők jegyezték, így fontos győzelmet arattak. A mérkőzés 102-91-es debreceni sikerrel zárult, és mivel Kovács Adrián koronavírustesztje pozitív lett, így segítője, Andjelko Mandics irányította az együttest.

DEAC-Sopron KC

A győzelmet Kovács Adriánnak ajánlanám a csapat nevében, hiába segítette a felkészülésünket, nagyon nehéz lehetett ez most neki. Izgalmas mérkőzés volt, többször is megléptünk 8-10 ponttal, de valamiért mindig visszaengedtük az ellenfelet. Szerencsére a végén újra uralni tudtuk a találkozót így megérdemelten nyertünk. Azért is nagyon értékes ez a siker, mert nem vagyunk a legjobb formában, azt gondolom, hogy jókor jön most számunkra a szünet, lesz idő rendezni a sorokat” – értékelt Andjelko Mandics.

Jégkorong – magabiztos diadal Győrben
A keddi dunaújvárosi siker után pénteken a Titánok otthonában folytatta remek bajnoki szereplését a DEAC jégkorongcsapata. A Győrben rendezett találkozó első harmadában még a hazaiak vezettek 1-0-ra, majd a második játékrészben sikerült egyenlíteni az egyetemistáknak, akik a hajrában már az ellenfél fölé nőttek, és 4-1-re megnyerték a mérkőzést.

Úgy gondolom, az első harmadban jól játszottunk, megvoltak a helyzeteink, aztán a Fehérvár vezetést szerzett – kezdte az értékelést David Musial vezetőedző. – A második harmadban mentünk tovább előre és a harmadikban már a helyzetek is bejöttek, gólokat szereztünk. Elemeztem a Fehérvár emberelőnyös játékát, ami az elmúlt találkozókon nagyon hatékony volt. Erre az edzéseken készültünk is, és ez volt a kulcs ma. Kivédekeztük a hátrányokat és gólokat is lőttünk. Örülök a három pontnak, mert a Fehérvár egy fiatal, jó csapat, nehéz ellene játszani” – zárta a DEAC szakvezetője.