Hosszabbításos vereséggel indult a középszakasz

Hazai pályán szenvedett vereséget a DEAC-Tungsram a középszakasz középházának első fordulójában. Berényi Sándor együttese egy hajszálnyira volt a győzelemtől a rendes játékidő végén, de az Oroszlány egy taktikai fegyelmezetlenséget követően hosszabbításra mentette a találkozót, melyet végül három ponttal meg is nyertek a ráadásban.

A Debreceni Egyetem együtteséből a sérülések ellenére végül mindenki tudta vállalni a játékot, míg a vendégeknek volt egy fontos hiányzójuk, hiszen az utóbbi időben nagyszerű formában kosárlabdázó Blaz Mesicek nem állt Sebastjan Krasovec rendelkezésére. Szokás szerint Tóth Ádám ziccerével indult a találkozó, melyre az előző szezonban még Debrecenben pattogtató Molnár Márton válaszolt azonnal. A folytatásban felváltva estek a kosarak, de a negyed derekán a DEAC egy 6-0-s rohanással jelentkezett, Valerio-Bodon gyorsindítása után időt is kért a vendég szakmai stáb (13-8). A folytatásban sem lassítottak a hajdúságiak, a padról nagyszerűen beszálló Drenovac agilis játékának köszönhetően pedig kétszámjegyűre hízott a differencia. Hiába frissült az OSE játéka a debreceni születésű Garamvölgyi Ákosnak köszönhetően, a cívisvárosiak megállíthatatlanok voltak támadásban, így 28-16-al zárult az első etap.

A vendégek kezdték jobban a második felvonást Burns és Rujak trplájára csak egy Drenovac dupla érkezett válaszul. Nagyon elkapta a fonalat az Oroszlány, a következő két támadásukat is egy-egy hárompontossal fejezték be, megához is hívta övéit Berényi Sándor (30-28). A rövid fejmosás sem zökkentette ki az OSE-t, Burns és Parrish sorra dobálta a kosarakat, az amerikaiak vezérletével pedig sikerült fordítaniuk (34-36). Hiába ébredt fel a negyed második felére a DEAC és vették át a vezetést Hagins triplájával, a zárszó így is az oroszlányiaké volt, Ihring utolsó másodperces távolijának hála egypontos előnnyel mehettek az öltözőbe (45-46).

Rossz hírrel indult a második félidő a hazaiak számára, hiszen Tóth Ádám rásérült eddigi sérülésére, így már ki sem jött a folytatásra. A fordulás után érezhetően mindkét fél igyekezett jóval több energiát beletenni védekezésébe, melynek eredményeként három perc alatt mindössze egy-egy kosár született. A játékrész derekán Calhoun hármasára Hagins válaszolt egy triplával, így 25. perc játékidő után 50-50-et mutatott az eredményjelző. Rengeteg hibával játszott a DEAC, ráadásul a vendégek újra belelendültek támadó oldalon, így Garamvölgyi közelijével hatpontos vezetésre tettek szert (53-59). Hiába fújt ébresztőt Aska egy kosár jó plusz egyes akcióval, az OSE megállíthatatlan volt, Calhoun pedig a negyed utolsó támadásaiban két távolit is értékesített, így tíz pontra hízott a differencia (57-67).

A záró felvonásban összekapta a védekezését a Debreceni Egyetem, több mint hat percig nem kaptak kosarat, viszont a támadások sem ültek, így öt perccel a vége előtt még mindig a vendégek vezettek (63-67). Drenovac triplájával egyre zárkózott a DEAC, ám ekkor Ruják megtörte a hosszú kosárcsendjüket, így maradt a közte négy. Két perccel az órán viszont már összejött az egyenlítés, Thames és Polyák ketteseivel hosszú idő után újra egyenlő volt az állás (70-70). Ihring egypontosai után Aska két közelivel megszerezte a vezetést az övéinek, majd 13 másodperccel a vége előtt Calhoun csak egyik büntetőjét dobta be (73-74). Ezt követően Aska higgadt tudott maradni a vonalon, viszont Polyák  Calhoun-nal szemben hárompontos közben szabálytalankodott, s mivel az összes szabaddobást értékesítette, így kilenccel a vége előtt egyenlített az OSE (76-76). Thames dobása lejött a gyűrűről, így következhetett a hosszabbítás.

A ráadásban Thames középtávolijára Aska sportszerűtlen hibát kapott, a ráadás támadásból pedig Calhon ziccerével átvette a vezetést az OSE (78-80). Drenovac egyenlítése után Hagins talált be a sarokból, majd Burns egyenlített újra büntetőkből (82-82). Fél perccel a vége előtt Aska csak az egyik büntetőjét dobta be, melyre Burns válaszolt egy pontos középtávolival. 13 másodperce maradt a házigazdának, Thames pedig ismét elhibázta az utolsó dobást, ezt követően pedig Ihring két büntetővel lezárta a mérkőzést.

A hajdúságiak a középszakasz következő fordulójában szabadnaposak, jövőhéten pedig két idegenbeli találkozó vár rájuk, szerdán Kecskemétre, szombaton pedig szegedre látogatnak.

DEAC–TUNGSRAM – MVM–OSE LIONS 83-86 – hosszabbítás után (28–16, 17–30, 12–21, 19–9, 7–10)

Debrecen, 450 néző. V: Benczur, Tóth, Makray.

DEAC: Hagins 14/6, Thames 11/3, Valerio–Bodon 2, DZSELETOVICS 16/3, Tóth Á. 4. Csere: ASKA 19, Drenovac 15/3, Polyák, NeuwirthKerpel–Fronius G., Kovács II Ákos.

Edző: Berényi Sándor

OROSZLÁNY: IHRING 16/6, Carev, CALHOUN 23/9, Molnár M. 4, BURNS 11/3. Csere: Parrish 15/6, Ruják 6/6,  Garamvölgyi 6, Mucza 3/3, Dorogi 2.

Edző: Sebastjan Krasovec

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–4. 6. p.: 13–8. 9.p. 22–10. 12.p.: 30–19. 15.p.: 32–31. 18. p.: 36–39. 20. p.: 45–43. 24.p.: 47–47. 28.p. 53–59. 30.p.: 57–67. 36.p.: 66–67. 38.p. 76–76. 44.p.: 82–80. 45.p.: 83–86.

Kipontozódott: Valerio-Bodon (37. p)

Berényi Sándor: – Nem találok szavakat, sokadszorra bukunk el már a kezünkben lévő mérkőzést. Ahogyan korábban, ismét a meccsvégi faultolással gyűlt meg a bajunk, ezúttal három büntetőt ajándékoztunk ellenfelünknek. Nagyon hiányozni fognak ezek az egylabdás találkozók a végelszámolásnál, teljesen máshogy festene a tabella, és az öltöző képe is, hogyha az egylabdás összecsapások során fegyelmezettek tudtunk volna maradni.

Sebestjan Krasovec: – Rendkívül hullámzó összecsapás volt, a DEAC lerajtolt bennünket, de még időben magunkhoz tértünk. Többször is véreztünk már el túlórában, úgy gondolom, most visszakaptunk valamit a sorstól. Bolodg vagyok, hiszen értékes sikerrel indítottuk a középszakaszt.