Remek hétvégét zártunk

Nagyon szép sikereket értek el a Debreceni Egyetem sportklubjának csapatai. Kosarasaink győzelemmel fejezték be az alapszakaszt, két röplabdacsapatunk pontokkal tért haza idegenbeli túrájáról, és futsalosaink, valamint kézilabdázóink is győztesen hagyták el a pályát.

Kosárlabda – siker az alapszakasz utolsó meccsén
Tizenhatpontos (96-80) győzelmet aratott a DEAC kosárlabdacsapata az NB I/A alapszakaszának zárófordulójában a PVSK-VEOLIA ellen. Mivel a Szeged is győzni tudott Szolnokon, így maradt a negyedik helyen a Kovács-csapat, s az Alba Fehérvárral vívhat majd három győzelemig tartó párharcot a negyeddöntőben.

Mindenképpen szerettük volna győzelemmel zárni az alapszakaszt, hiszen a rájátszás szempontjából ennek a találkozónak nagy tétje volt. Mi megtettünk minden tőlünk telhetőt, és elsődleges célunkat el is értük, azaz pályaelőnnyel kerültünk a legjobb nyolc közé. Innentől kezdve teljes gőzzel a Magyar Kupa negyeddöntőjére koncentrálunk. Minden erőnkkel azon leszünk, hogy történelmet írjunk” – fogalmazott Kovács Adrián vezetőedző.

Röplabda – mindkét csapatunk pontokkal tért haza
A Debreceni Egyetem férfi röplabdacsapata a DKSE otthonában vendégszerepelt vasárnap. Végig kiélezett küzdelem folyt a pályán, de a végső sikert a DEAC érte el, miután ötszettes meccsen 3:2-re nyerni tudott. Együttesünk remek hetet zárt, hiszen szerdán a Kecskeméttől csent el értékes pontot, most pedig a Dunaújváros skalpját szerezte meg, ezeknek az eredményeknek hála pedig nagy lépést tett a bennmaradás felé.

A DEAC női röplabdázói ugyan foghíjas kerettel vágtak neki a KISTEXT elleni összecsapásnak, ennek ellenére sima, 3:0-s győzelmet arattak a fővárosban. Együttesünk hat fordulót követően vezeti a tabellát az alsóházban.

Futsal – döntőbe jutottak
A DEAC férfi futsalosai a Kecskemétet fogadták a DESOK-ban péntek este. Csapatunk hamar kétgólos hátrányba került, ám utána fordított és végül 7-4-es győzelmet aratott.

Ismét bebizonyítottuk, hogy milyen lelkierő jellemez minket, hiszen a kétgólos hátrány ellenére nem estünk össze. Remek játékunknak köszönhetően már az első félidőben fordítottunk. 4-2-es állásnál kicsit ránk jött a Kecskemét, ekkor nem igazán tudtuk birtokolni a labdát. Az öt a négy elleni szituációt szerencsére jól megoldottuk, ennek köszönhetően döntöttük el végleg a meccset” – fogalmazott Elek Gergő vezetőedző.

A DEAC női futsalosai az elődöntő első meccsén 4-0-s győzelmet arattak a Budaörs ellen a DESOK-ban, így önbizalomtól duzzadva várhatták a második felvonást. A rendes játékidő nem hozott gólt, ám a hosszabbításban André Antonia eldöntötte a mérkőzést, és ezzel csapatunk bejutott a döntőbe, ahol a Tolna lesz az ellenfele.

Ahogy az várható volt, túlizgultuk ezt a találkozót. Nem mertük megcsinálni azokat a technikai és taktikai elemeket, amelyeket gyakoroltunk, és amik jellemzik a játékunkat, de hiba lenne most emiatt keseregni. Döntősök vagyunk, és ez mindent felülír most bennem! Büszke és boldog vagyok, hogy bejutottunk a fináléba! Dolgozunk tovább, hogy minél jobban szerepelhessünk a későbbiekben is” – összegzett Üveges Katalin.

Kézilabda – hozták a kötelezőt
A Debreceni Egyetem kézilabdacsapata a sereghajtó Nyíregyházát fogadta a DESOK-ban. Az NB I/B 17. fordulójában rendezendő mérkőzésre a vendégek elég szűk kerettel érkeztek, ennek ellenére a mieinknek alaposan meggyűlt a baja velük. Az első félidőt kétgólos előnnyel zárták a szabolcsiak, a szünet után azonban összeszedték magukat a DEAC játékosai, és végül 31-26-os győzelmet arattak.

Mindössze tíz játékossal érkezett a Nyíregyháza, és azt hittük, ezt a meccset úgyis megnyerjük – kezdte Bíró Imre. – Elkövettük azokat a hibákat, amelyekről az öltözőben beszéltünk, hogy el kell kerülni. Ez felturbózta az idegállapotot, és a félidő végére vesztésre álltunk. A szünetben elbeszélgettünk, majd a második félidőben már jobban teljesítettünk. A védekezésünk feljavult, több ütközés volt, kevesebb pontatlanság jellemezte a játékunkat, bár azért voltak még hibák: Fábián lőtt három gólt, amit el kellett volna kerülnünk, akadt kipattanó, ami nem a miénk lett, elejtettük támadásban a labdát, nem lövőszándékkal támadtuk a kaput, hanem be akartuk játszani stb. Ezek megmutatkoztak a játékban, viszont a küzdeni tudás, amit magunk között DEAC-szívnek mondunk, megvolt. A 26 kapott gól sok, de támadásban agilisabbak voltunk, és ezáltal meg tudtuk nyerni a meccset” – zárta az értékelést a DEAC vezetőedzője.

Rögbi – a fejlődés útján
A Debreceni Egyetem rögbicsapata Szegeden, a Fit World Gorillák ellen lépett pályára az elsőosztályú bajnokságban. A mieink játéka meccsről meccsre egyre jobb, az első félidőben még látótávolságban voltak a hazaiaktól, ismét tudtak két cél szerezni, ezúttal Obai a jutalomrúgásban jeleskedett. Végül a Gorillák 46-17-re megnyerték a mérkőzést, de nem volt egyszerű dolguk a DEAC-cal.