Újabb sporttörténeti siker

A Debreceni Egyetem jégkorongozói a bajnoki ezüstérem után Magyar Kupa-arannyal gazdagodtak. Mindkét röplabdacsapatunk győztesen hagyta el a pályát, és kézilabdázóink is itthon tartották a pontokat. Labdarúgóink tízperces kihagyása vereséghez vezetett.

Jégkorong – kupagyőztes!
A bajnoki ezüstérem megszerzése után újabb sporttörténeti sikert ért el a Debreceni Egyetem jégkorongcsapata hétvégén, ugyanis elhódította a Magyar Kupát. A döntőben ráadásul a jóval nagyobb költségvetésű, az osztrák bajnokságban szereplő Hydro-Fehérvár AV19 gárdáját győzték le a mieink. A rendes játékidőben még 4-4 volt az állás, a hosszabbításban azonban Turcotte megszerezte a mindent eldöntő gólt.

Ez igazi csapatteljesítmény volt, bár két fontos játékosunkat nélkülöztük, mindenki 100 százalékot nyújtott – kezdte David Musial vezetőedző. – Jobban játszottunk az ellenfelünknél, főleg, amikor visszajöttek a mérkőzésbe, de kicsit szerencsénk is volt. Jó szezont zártunk azzal, hogy így tudtuk befejezni, kellemes nyarunk lesz! Elsősorban a védekezésből támadásba való átmenet volt hatékony, bár az ellenfelünk jó csapat, ezt bizonyította is. Megpróbáltuk kihasználni a lehetőségeket, gyorsan támadni, és ez azt eredményezte, hogy Magyar Kupa-győztesek vagyunk. Ez jól hangzik.”

Röplabda – jó úton a cél felé
A DEAC férfi röplabdázói a KISTEXT elleni 3:0-s vereséggel nyitották az Extraliga kvalifikáló körét. A március közepén megrendezett mérkőzésen Fodor Antal tanítványai a hibáikkal jócskán megkönnyítették az ellenfél dolgát, de húsvét első napján lehetőség nyílt a visszavágásra. Szerencsére Hubicskáék éltek is a sansszal, ezúttal ők győztek 3:0-ra, és ezzel zsinórban harmadik sikerüket ünnepelhették, amivel feljöttek a második helyre.

A DEAC női röplabdázói pénteken a Miskolcot fogadták az NB II alsóházában, és a fiúkhoz hasonlóan 3:0-s győzelmet arattak.

Labdarúgás – végzetes volt a 10 perces kihagyás
A válogatott szünet előtt a koronavírus alaposan megtizedelte a DEAC-ot, így a Szeged elleni hazai bajnoki során csupán 14 játékos alkotta a keretet. Sándor Tamás vezetőedzőnek vasárnap Békéscsabán sem kellett a bőség zavarával küzdenie, de egy fokkal jobb helyzetbe került, ugyanis már 17 labdarúgóra számíthatott. A nehézségek ellenére csapatunk partiban volt ellenfelével, ám a hajrában, a 10 percig tartó rövidzárlatnak köszönhetően 3-0-s vereséget szenvedtünk. Szerdán igen nehéz feladat jön: a feljutásra pályázó Vasast látjuk vendégül.

Hatvan percig jó teljesítményt tudtunk nyújtani annak ellenére, hogy a kezdőcsapatból nyolc ember tudott végig velünk edzeni a válogatott szünet alatt. Volt, aki csak szombaton csatlakozott a csapathoz, tehát nehéz helyzetben voltunk. Ha a legjobb csapatunkkal jövünk el, valószínű, hogy akkor is elveszítettük volna a mérkőzést, idegenben ugyanis mentálisan elég gyenge teljesítményt tudunk nyújtani” – értékelt Sándor Tamás vezetőedző.

Kézilabda – meggyőző siker
Hétközi mérkőzést játszott a DEAC a kézilabda NB I/B-s bajnokságban. A Vecsés elleni hazai találkozót még ősszel, a 9. fordulóban rendezték volna, ám akkor koronavírusos megbetegedések miatt a két csapat nem tudott pályára lépni, csütörtökön viszont minden akadály elhárult, hogy összecsapjanak a felek. A hajdúságiak végig kézben tartották a mérkőzést, és 29-22-es győzelmet arattak, amivel feljöttek az ötödik helyre.

A szezon legmeggyőzőbb teljesítményét nyújtottuk hazai pályán, ehhez kellett, hogy a védekezés jó kapusteljesítménnyel párosult – fogalmazott a DEAC vezetőedzője, Bíró Imre. – Volt pár átlövés, vagy szélre játszás, amit meg kellett volna akadályoznunk, de összességében támadásban jó megoldásokat választottak a fiúk, szélről is hatékonyak voltak a befejezések, illetve heteseket is kiharcoltak a mérkőzésen. Összefogott, jó játékkal, jó védekezéssel és jó kapusteljesítménnyel nyertük meg ezt a meccset” – zárta az értékelést Bíró Imre.