Becsülettel küzdöttünk, de pont nélkül tértünk haza

A Phoenix Fireball otthon tartotta a pontokat, de a mieink szíve is dicséretet érdemel

Hosszú kihagyást követően várt ismét bajnoki mérkőzés a DEAC OB I-es csapatára: kisebb szervezési malőröket követően végül a Phoenix Fireball vendégei voltunk. A mieink szűkebb kerettel, de fókuszálva várták a kezdő sípszót.

Az első percekben kicsit meg is tudtuk lepni a hazaiakat: Nyisztor Szabolcs góljával a vezetést is megszereztük és volt labdánk 0:2-re is. Az ötödik percben találta meg a sebességet a hazai csapat és máris góllal büntettek, majd Harangozó-duplának és Sebrek simának köszönhetően kicsit meg is léptek (4:1). A megszeppenésünket megint le tudtuk vetkőzni és Végh Áádám szmefüles góljával ismét zárkóztunk, majd további lehetőségeink voltak a harmadik gólra is. Szünetig mégis a hazaiak pacsizhattak még egyszer: ahelyett, hogy egy támadást lövéssel zártunk volna le, Bacsa Domán értékesített egy kontrát (5:2).

Bosszantó volt, hogy így kellett szünetre menni, de kezdést követően ismét adtunk munkát a hazai védelemnek – bár azért a mieink sem panaszkodhattak. Frischmann Bálint majd Harangozó Szilárd góljával tovább nyílt az olló, majd Nyisztor Szabolcs lőtt parádés gólt (7:3). Finoman mondva is véleményes büntetőt kaptak a hazaiak (senki sem volt házban), ez Harangozót viszont nem zavarta abban, hogy értékesítse a kínálkozó lehetőséget. Egy újabb Nyisztor-góllal ismét közelebb lopóztunk (8:4), majd emberelőnyben faraghattuk volna tovább hátrányunkat: ehelyett könnyű gólt ajándékoztunk Rácz Domokosnak, ráadásul ismét bosszantóan közel a szünethez (9:4).

Az utolsó etapra ismét fókuszáltan érkeztünk és egy szép labdaszerzést követően Varga Gergő talált be (9:5). A hazaiak viszont ismét beindultak: RésiTamás, Harangozó Szilárd és Csipkereki Roland is eredményes volt (12:5). A mieink utolsó gólját is Nyisztor Szabolcs szerezte, a 14:6-os végeredményt Hangyál Ádám állította be.

A hazaiak kisebb hibáinkat is könyörtelenül kihasználták, míg olykor a hazai kapusok bravúrja kellett ahhoz, hogy ne legyen szorosabb a végeredmény. A mutatott játékunk miatt nem érheti rossz szó a fiúkat, terveink szerint Debrecenben még jobban megizzasztjuk majd a tűzmadarakat!