Érvényesült a papírforma

A DEAC hazai pályán szenvedett vereséget a listavezetőtől a hétvégén.

A férfi floorball OB I 5. fordulójában a Kecskeméti János Sportcsarnokban lépett pályára a Debreceni Egyetem együttese. Nem akármilyen feladat volt ez a cívisvárosiak számára, ugyanis szombaton a négy meccséből négyet megnyerő, első helyen álló Ares HC ’94 volt az ellenfél. A két gárda legutóbb október végén találkozott egymással a bajnokság harmadik körében, akkor a vendég DEAC 8–4-es vereséget szenvedett. Ezúttal nem volt ilyen szoros a találkozó.

Az első harmadban alaposan elhúzott az Ares, amely öt gólt ütött, a házigazdák pedig egyet sem. A szünet után megtört a jég, Kozák Csaba 23:55-nél szépített, de az ellenfél nem lassított, így tovább négy találatot szerzett. Az utolsó etap is hozott egy debreceni gólt, Tarsoly Ádám volt eredményes, a vége azonban kiütés lett (2–17).