JÓ RAJTOT VETTEK

Majdnem fél évet kellett várni arra, hogy újra tétmérkőzésen szerepeljen a DEAC floorballcsapata. A hosszúra nyúlt nyári pihenő alatt változott a lebonyolítás és a keret összetétele is, így már mindenki nagyon várta az első igazi megmérettetést, amely végül fölényes debreceni sikert hozott.

Mint ismert, az idén 100. jubileumát ünnepli a DEAC és ehhez a jeles mérföldkőhöz a maga módján a floorballcsapat is igyekezett hozzájárulni. A kezdőütést Debrecen polgármestere, Papp László végezte el és a meccsen vendégük volt Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja is. Mindezek mellett igazi családias hangulat, játékok és két jó csapat várta a kilátogatókat a DESOK-ban.

Ami a mérkőzést illeti, a hazaiak jó létszámban, három sorral vágtak neki a találkozónak, míg a komáromiak tartalékosabb kerettel, kétsoros játékkal kezdtek. Az első percek ismerkedése után gyorsan felpörögtek a csapatok, az első komolyabb hazai lehetőség pedig máris gólt eredményezett. Nyisztor Szabolcs passza már nagyon üresen találta Varga Gergőt, aki az azonnali lövés helyett méginkább biztosra ment, és “zorrózással” megszerezte a vezetést (1:0) a DEAC-nak. A komáromiak gyorsan bizonyították, hogy nem szabad őket félvállról venni. A kapuval szemben üresen maradó Zsámboki Dániel köszönte szépen, hogy üresen maradt, és egalizált (1:1). Kiegyenlített játék zajlott a folytatásban is, lehetőségek felváltva alakultak ki a kapuk előtt. Sokáig úgy tűnt, hogy szünetig nem is változik az állás, ám ekkor egy beütést követően ismét a komáromiak villantak Velencei Marcell révén. Az első húsz percet követően az előny a vendégeknél volt, ráadásul az első kiállítás miatt még emberelőnyben is várhatták a folytatást a narancsmezesek (1:2).

A második húsz percre nyugodtabban és pontosabban igyekeztek kiérkezni a házigazdák. Az első cél a kiállítás kivédekezése, a második pedig a vezetés visszaszerzése volt. Az elsőt sikerült is teljesíteni, a hazai védelem jól állta a sarat emberhátrányban. Jöhetett a második cél teljesítése, azaz a fordítás. Az egyenlítő találat elég szerencsés körülmények között született meg. Balogh Richárd távoli lövése flipperes módon, de utat talált a kapuba (2:2). Egy jó labdakihozatalt követően Varga Gergő fonákkal passzolt Hoffmann Tamásnak, aki a palánk mellől megszerezte első gólját DEAC szerelésben, ezzel a vezetést is megszerezte a DEAC (3:2). Az eredmény változása ismét a vendégeket tüzelte fel jobban: Velencei Marcell távolról ismét beköszönt (3:3). Az ismét kiegyenlített csatát a Komárom két percet érő szabálytalansága törte meg, a megítélt emberelőnyt pedig Varga Gergő használta ki (4:3). A megszerzett vezetés megint kérészéletű volt, a DEAC is emberhátrányba került és a a komáromiak tíz másodperc alatt ki is használták ezt Ördög Dominik révén (4:4). Nem sok jel mutatott arra, hogy a szünetig magabiztosabb előnyt harcolnak ki a hazaiak, ám a debreceni támadók gyorsan megrázták magukat. Előbb egy szép támadást zárt le Hoffmann Tamás, majd emberhátrányban Nyisztor Szabolcs is beköszönt (6:4). A játékrész legszebb kontrájánál Varga Gergő ugratta ki Nyisztor Szabolcsot, aki továbbjátszott a hosszún üresen érkező Hoffmann Tamásnak, aki közelről nem is hibázott (7:4). Azt csak zárójelesen jegyezzük meg, hogy a gólt követően Szabinak sportszerűtlenül odaütő komáromi játékos örülhetett, hogy csak kétperces kiállítást kapott. Ami viszont mindenképpen örömteli volt, hogy gyorsan sikerült nagyobb előnyt kialakítani és a hazai dominancia egyre inkább kirajzolódott.

Az újabb pihenő során sikerült jól ráfókuszálni az utolsó húsz percre. A cél az előny megtartása és a minél szebb játék volt, amelyet a játékrész során sikerült is megvalósítani. A gólok sorozatát Fábián Donát folytatta: Pál Lóránt lövése még kipattant, ám a kapu előtt helyezkedő Donát közelről nem hibázott (8:4). A folytatásban is nagyobb kedvvel játszott a DEAC és az újabb emberelőnyt egy szép góllal sikerült lezárni. Hoffmann Tamás keresztlabdáját Varga Gergő lőtt a hálóba (9:4). A folytatásban is adott volt a recept, Héjja Gábor óriásiakat védett, a meglódulásokból pedig veszélyes kontrákat vezetett a DEAC. A góllövő kedvét megtaláló Pál-Okos-Fábián trió percei folytatódtak, Pál Lóránt, majd Okos Csanád is beköszönt (11:4). A komáromi csatárokat néhány földöntúli bravúrral Héjja szinte megbabonázta, elől pedig még Hoffmann Tamás és Fábián Donát ismét eredményes volt, kialakítva ezzel a 13:4-es végeredményt.

Jól sikerült tehát a szezonnyitó, hiszen a harmadik harmadra szinte minden bejött, így a reálisnál is nagyobb különbség alakult ki gólokban a csapatok között. Ami további optimizmusra adhat okot, hogy végig jól tudott a DEAC három sorral játszani, volt lehetőség mindenkinek bizonyítani tudását.