Vereséggel kezdtük a szezont

A DEAC floorballcsapata az IBK Cartoon Heroes otthonában maradt pont nélkül.

Az ősz egyik csalhatatlan jele, hogy mind több sportágban kezdődik meg a pontvadászat, így van ez a férfi floorball OB I esetében is. A DEAC a hétvégén az IBK Cartoon Heroes ellen indított idegenben.

Bő kilenc perce tartott a mérkőzés, amikor megszerezték a vezetést a “rajzfilmesek”: Pupek talált Dorogi Kristóf kapujába. Hamar tudott válaszolni a Debreceni Egyetem, ugyanis Varga Gergő egalizált, ennek köszönhetően döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második játékrész elején hasonló volt a leosztás, Baán találatát Norman Ellerbrock egyenlítette ki. Ám mindössze másfél percig volt 2–2 az állás, a 29. percben két találatot is bevitt a házigazda, Szelley és Tóth révén.

A végső harmadban Pupek növelte előnyüket, de Praznovszky ekkor még válaszolt rá. Ezt követően Baán és Varga között még volt egy gólváltás, aztán már csak a fővárosiak voltak eredményesek.

Férfi floorball OB I
IBK Cartoon Heroes–DEAC 9–4 (1–1, 3–1, 5–2)

Gól: Pupek (2), Baán (2), Szelley (2), Hajdú, Csík, Tóth, illetve Ellerbrock, Varga (2), Praznovszky