Győrben győztek a DEAC frizbisei

A DEAC frizbicsapata a Széchenyi Egyetemmel játszott bajnoki végén győzelemmel hagyta el a pályát. A félidejéhez közeledő versenysorozatban a debreceniek továbbra is tartják a dobogós helyezést.

A Széchenyi Egyetem és a DEAC FreeBees találkozójára május 27-én került sor Győrben. Az meccs végén az eredményjelzőn 12-14 állt, azonban ahogy Almási Dávid csapatkapitány fogalmazott, a vendégcsapat számára az összecsapás többet jelentett egy idegenben megszerzett győzelemnél.

Megint nagyon fontos tapasztalatokat szereztünk, ezúttal arról, hogy miért fontos végig összpontosítani a mérkőzéseken. A meccs nagy részében mi domináltunk, az ellenfél pontjaira rendszerint kettővel tudtunk válaszolni, ami elsősorban a határozott védekezésünknek volt köszönhető. Már-már úgy tűnt, ez a meccs megvan, azonban volt egy olyan szakasza a második félidőnek, amikor kiestünk a ritmusból, lankadt a koncentrációnk, miközben az ellenfél kegyetlenül megbüntette mindegyik hibánkat. Csináltak is zsinórban hét pontot, amire nekünk nem volt válaszunk. A hajrára azért összekaptuk magunkat, és végül győzelemnek örülhettünk, de a megszerzett bajnoki pontnál fontosabbnak tartom, hogy képesek voltunk ritmust váltani, és a csapat ki tudott mászni a gödörből. A meccs után sokat beszélgettünk a játékosokkal arról, hogy az ehhez hasonló helyzeteket a tudatos összpontosítással lehet elkerülni. Nem szabad hagyni, hogy az ellenfél taktikai húzásai, vagy a pályán kívül zajló események eltereljék a figyelmünket a saját játékunkról. Dolgozni fogunk azon, hogy ez a fókuszáltság jobban jellemezze a játékunkat – mondta Almási Dávid.

A DEAC FreeBees duplafordulóval folytatja a bajnokságot, ugyanis a csapat június 10-én és 11-én is pályára lép Budapesten. Az egyik ellenfél a listavezető OUT lesz, a másik vendéglátó pedig a hazai pályán egy ponttal felülmúlt Trust. Nehéz összecsapásnak ígérkezik tehát mindkét találkozó.