Hazai pályán győzött a DEAC frizbicsapata

A DEAC FreeBees lejátszotta első hazai mérkőzését az idei bajnokságban.

A Debreceni Egyetem frizbicsapata a Dóczy utcai Sportcampuson fogadta a tavalyi bajnokság negyedik helyezettjét, a Riverside-ot. A találkozón a mieink 14-9-es győzelmet arattak, Gombos Nóra csapatkapitány így foglalta össze a meccsen szerzett tapasztalatait.

A mérkőzést a Riverside kezdte jobban, két ponttal elhúzott, ám utána hamar magunkhoz tértünk, megfordítottuk az állást, és onnantól kezdve nem engedtük ki kezünkből a vezetést. A meccsen nemcsak az ellenféllel, hanem az időjárással is meg kellett küzdeni, ugyanis az eső miatt csúszott a korong, a széltől lifteztek a passzok, így aztán többet hibáztunk, mint szoktunk, de ezzel együtt is mi irányítottuk az eredmény alakulását. A támadásunk meccsről-meccsre javul, egyre magabiztosabban hordjuk fel a korongot. Nagyon örültem, hogy a szeles idő ellenére is szépen vezettük a támadásokat, érdekes módon ezúttal inkább a védekezésben voltak zavarok. A végeredmény 14-9 lett, így most két győzelem, két vereség a mérlegünk, és ezzel a negyedik helyen állunk. Már alig várom a következő fordulót, és azt hiszem, ezzel minden csapattársam így van – összegzett Gombos Nóra.

A következő fordulóban a bajnokság második helyén álló Budapest Heroes látogat a DEAC otthonába. Az összecsapás április 10-én, vasárnap 15 órakor kezdődik a Dóczy utcai Sportcampuson. A belépés ingyenes, a mérkőzésre minden érdeklődőt várunk.