Január végétől kezdve képzéssorozaton vesznek részt a DEAC frizbiszakosztályának játékosai. A tréning az olimpiai bajnok öttusázó Mizsér Attila és Poós Miklós (Training360) vezetésével zajlik, és központjában a Sport-Life Balance Program áll.
A Sport-Life Balance Program célja, hogy hidat képezzen, és szoros együttműködést építsen a sport világa és a vállalati szektor között. A sportolók számára azt igyekszik megvilágítani, hogy a versenyzői szemléletnek rengeteg olyan eleme van, amely a cégek számára is hasznos értéket hordoz. A vállalatoknak számára pedig azt: egy cég miként használhatja a sportolók tudását és képességeit arra, hogy a szervezet hatékonyságát és a dolgozók jóllétét szisztematikusan támogassa.
E program keretében a DEAC frizbiszakosztályának tagjai egy háromalkalmas elméleti és gyakorlati képzésen vesznek részt, majd ezután megkezdik a vállalati motivációs eseményeket is, amikor a résztvevők vállalati környezetben próbálják ki az elméletben elsajátított tudást. Mizsér Attila így foglalta össze a tréning lényegét:
– A képzéssel egyrészt igyekszünk a július 4-8. között a Debreceni Egyetemen zajló Ultimate Frizbi Egyetemi Világbajnokság ügye mögé megnyerni a helyi vállalkozói szektort, másrészt a frzbisszakosztály tagjai számára olyan tudást adunk át, amivel képessé válhatnak arra, hogy a csapatmunkát, az egészséges versenyszemléletet, a kitartást, tehát a sportból fakadó igazi értékeket a vállalati környezetbe is beemeljék vállalati tréningek, csapatépítők vagy családi napok formájában. Ez jó a versenyzőknek, mert szélesíti a sportolói életpálya horizontját, jó a cégeknek, mert a sporton keresztül fontos értékeket hordozó szemlélet jelenhet meg a vállalati szervezetben. De ugyanilyen jó a szakosztálynak is, mert az önfinanszírozás, a stabil anyagi pillér megteremtését teszi lehetővé. A sportesemény örökségét pedig egész Debrecen javára is építjük, hiszen a tavaszi rendszeres flashmobok során bevonjuk és meghívjuk a város közösségeit és lakosait is, hogy legyenek a júliusi esemény aktív haszonélvezői, nem csak nézőként, hanem társalkotóként is – mondta Mizsér Attila.
A képzés elméleti része három darab négyórás alkalomból áll. A résztvevő sportolók már két alkalmon túl vannak, amelyeken egy rövid élményvideó is készült.
Gácsi Dániel, frizbisportoló, a program egyik résztvevője így foglalta össze a tapasztalatait.
– Az első alkalommal arról beszélgettünk, hogyan válhatunk képessé arra, hogy a bennünk megfogalmazódott gondolatokat a lehető legérthetőbben tudjuk átadni másoknak, hogy tudunk a leghatékonyabban kommunikálni, illetve hogyan tudjuk mások figyelemét felkelteni és irányítani. Magyarul arról kezdtünk el tanulni, hogy hogyan szólaljunk meg kisebb vagy nagyobb hallgatóság előtt. A második tananyag fókuszában a csoportdinamikai témák álltak, e mellett a motiválásról, a figyelem megtartásáról volt szó. Gyakoroltunk jégoldási módszereket, ismerkedős, léleknyitó játékokat, akcióra ösztönző, provokatív feladatokat. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy az utolsó alkalmon miről fogunk tanulni, és hogy a gyakorlatban mindez hogyan működik majd. Már most látom, hogy mindez ez sok-sok tanulmányi vagy munkahelyi élethelyzetben fontos, és nagyon sok sporthoz kapcsolódó szituációban is előjön, például amikor edzést vagy tesiórát tartunk, csapatkapitányi szerepet vállalunk, interjút adunk, sajtótájékoztatón veszünk részt. A lényeg, hogy ez egy jól tanulható és fejleszthető képesség, amire még nagyobb szükség lesz majd, amikor bemutatót vezetünk és csapatépítőt tartunk munkavállalóknak – mondta Gácsi Dániel.
A képzés utolsó felvonása jövő pénteken, február 17-én lesz, ezt követően vállalati rendezvényeken és újabb flashmob eseményeken tűnnek majd fel a város helyi frizbisei.