A bravúr után fájó vereséget szenvedtünk

Az újonc Pécs a Debreceni Egyetem alakulata ellen szerezte meg az első győzelmét az NB I-ben.

A DEAC férfi futsalosai hétfő este a Veszprém elleni szép győzelemmel lepték meg a szurkolókat. Tihanyi Csaba a találkozó után elmondta, hogy ez a bravúr csak akkor ér valamit, ha játékosai pénteken a Pécs otthonában megszerzik a három pontot.

Álomrajtot vettünk az újonc csarnokában, mivel a második percben Thiago, nem sokkal később pedig Franchu szerzett gólt. A tizenötödik minutumban már hárommal vezettünk, ekkor Tóth Attila volt eredményes. A szünet előtt Bartal Bence Máté szépített, ám így is jó helyzetből várhattuk a folytatást. A második játékrészben hosszú ideig nem változott az állás, majd huszáros hajrát indított ellenfelünk. Molnár Csongor Gábor köszönt be a 33. percben, így 2-3 szerepelt a kijelzőn. A 36. minutumban Vénosz Soma egalizált, a 4-3-as végeredményt pedig Bálint Gergő állította be. A pécsieknek ez volt az első győzelmük a mostani idényben a bajnokságban.

A hétfői siker után nagyon fájó ez a vereség. Október 30-án a Magyar Futsal Akadémiával csapunk össze idegenben.

NB I 9. forduló
PTE-PEAC-DEAC 4-3 (1-3)
PTE-TTK, vezette: Wittner József, asszisztensek: Kovács Gábor Péter, Blum Dániel.
gólszerzők: Bartal (17.), Molnár Cs. (33.), Vénosz (36.), Bálint (38.), ill. Thiago (2.), Franchu (3.), Tóth A. (15.)
A DEAC összeállítása: Bazsányi – Thiago, Franchu, Harmati, Berecz. Cserék: Nyerges, Faragó, Vass, Szatmári, Siska, Farkas, Tóth A., Magyar, Győri. Vezetőedző: Tihanyi Csaba.