A Nyíregyháza jobbnak bizonyult

A Debreceni Egyetem alakulata kikapott hazai környezetben, így pedig messze került a bronzcsatától.

A DEAC férfi futsalcsapata hétfő este a Nyíregyházát fogadta a DESOK-ban. Az NB I felsőházának nyolcadik fordulója előtt egyszerű volt a képlet: ha Tihanyi Csaba legénysége itthon tartja a három pontot, akkor megelőzi a szabolcsiakat, és fellép a negyedik helyre. Sajnos egy másik forgatókönyv valósult meg, ugyanis a vendégek nyertek, ezzel stabilizálták a tabellán a negyedik pozíciójukat.

A harmadik percben jártunk, amikor Faragó Ádámnak két védést kellett bemutatnia, kapusunk előbb Öreglaki, majd Gregory próbálkozását hatástalanította. Nem sokkal később Faragó indítása után Nagy Bence kellemetlenkedett ellenfelünk kapuja előtt, ám ebből a szituációból nem született gól. Ezt követően Vass Ottó gyanús körülmények között esett el a vendégek büntetőterületének közelében, ám a játékvezető sípja néma maradt. A nyolcadik minutumban ellenfelünk megszerezte a vezetést, ekkor Maneca lökete becsorgott Faragóról. Az első játékrész derekán Nagy lekészítése után Faragó Lajos tüzelt, ám kicsit pontatlanul célzott, így maradt a 0-1. Thiago sem tétlenkedett, de a léc alá tartó bombáját Gagyi Sándor szögletre tolta. Küzdöttünk az egyenlítésért, ennek ellenére a különbséget a szünetig nem tudtuk eltüntetni, így egygólos hátrányból várhattuk a folytatást.

A második játékrész elején Dávid Richárd a saját hatosához közel egy íveléssel próbálta meglepni a kapusunkat, ígéretes kísérlet volt, de Faragó nem jött zavarba. A vendégek hálóőre egy eladott labda miatt hozta nehéz helyzetbe magát, ám Tóth Attila löketét fogta, ezzel javította a hibáját. Teltek a percek, ettől függetlenül az állás nem változott, gyakran a nyíregyházai játékosok önfeláldozó blokkokkal igyekeztek segíteni a kapuvédőjüknek. Harmati egyenlíthetett volna, de Siska remek átadása után nem tudott túljárni Gagyi eszén. Néhány pillanattal később még jobban fájhatott ez a kihagyott lehetőség, ugyanis Dávid Richárd kilőtte a kapunk jobb alsó sarkát. A kétgólos differencia miatt elő kellett venni az öt a négy elleni felállást. Ez a formáció sem hozott fordulatot, sőt, Dávid bevette az üres kapunkat. A 38. minutumban Gregory is beköszönt, ezzel pedig beállította a 0-4-es végeredményt.

Két fordulóval a felsőház vége előtt öt egységre kerültünk a negyedik Nyíregyházától. A versenykiírás szerint a negyedik pozícióban záró alakulat a rájátszást követően megküzdhet a bronzéremért a harmadikkal.