A sereghajtó otthonában is begyűjtöttük a három pontot

A Debreceni Egyetem alakulata 18 fordulót követően is őrzi a veretlenségét a magyar bajnokságban.

A DEAC női futsalcsapata Dunaújvárosban vizitált vasárnap délután. Különböző okok miatt ugyan csak kilenc játékosra számíthatott Quirikó Vivien, ettől függetlenül elvárható volt együttesünktől a győzelem a sereghajtó csarnokában. Czégény Zsuzsa és Csepregi Gabriella sérülés, míg Üveges Katalin és Tóth Nóra betegség miatt nem juthatott szóhoz.

Pocsékul indult a találkozó, hiszen a hazaiak Szabó Alexandra góljával már az első percben megszerezték a vezetést. Szerencsére hamar egalizáltunk, ugyanis a harmadik minutumban Horváth Viki bombázott a felső sarokba. Aztán a szünet előtt Fülöp gólpasszát követően Horváth ismét megvillant, majd Gajzágó Flóra növelte a fórunkat.

A második játékrészben Fülöp Dia is beköszönt, ezzel 1-4 állt az eredményjelzőn. A 30. percben Szabó Alexandra faragott az újvárosiak hátrányán, míg a lefújás előtt Hardon Rita kísérlete Sraj Bernadettről pattant az újvárosi kapuba. Az 5-2-es diadalnak hála megőriztük a veretlenségünket a bajnokságban, ebben az idényben két döntetlen mellett 16-szor nyertünk.

Tompán kezdtünk, de összességében a mi akaratunk érvényesült az egész mérkőzésen. Ha csak a helyzetkihasználást nézzük, akkor a hazaiak jobban gazdálkodtak a lehetőségeikkel, hiszen néhány helyzetből két gólt is szereztek, mi pedig több nagy ziccert is elpuskáztunk. Hozzáteszem, a dunaújvárosiak kapusa ezen a meccsen is remekül védett. Elégedetlen azonban nem vagyok, egy sornyi hiányzónk volt, de ennek ellenére is magabiztosan tudtunk nyerni – összegzett Quirikó Vivien.

NB I 18. forduló
Dunaújváros-DEAC 2-5 (1-3)
Dunaújvárosi Egyetem, vezette: Wittner József, asszisztensek: Szabó Dániel, Szücs Máté.
Gólszerzők: Szabó A. (1., 30.), ill. Horváth V. (3., 15.), Gajzágó (17.), Fülöp (27.), Sraj (40. – öngól)
A DEAC összeállítása: Pozsgai – Fülöp, Gajzágó, Horváth V., Hardon. Cserék: Kopjári, Rácz, Nagy A., Krascsenics. Vezetőedző: Quirikó Vivien.