Bosszantó döntetlen

A Debreceni Egyetem alakulata a szünetben még két találattal vezetett, de a végén csupán egy ponttal gazdagodott.

Az örökmérlegre pillantva a DEAC férfi futsalosai bizakodva fogadhatták az Újpestet a DESOK-ban, mivel ezt megelőzően az NB I-ben még nem győzték le őket a lila-fehérek. Ez a széria ma este nem szakadt meg, bár a debreceni drukkerek öröme mégsem lehet felhőtlen.

Tihanyi Csaba kezdőcsapatában helyet kapott a mindössze 16 esztendős Győri Balázs, aki az első percben Thiago élesen belőtt labdáját nem tudta a gólvonal mögé juttatni. A másik oldalon egy berúgás után Lipl Noel vette célba a bal alsót, Nyerges András lábbal védett. Ezt követően Gémesi Gergő eszén nem tudott túljárni Thiago, brazil légiósunk egy átlövéssel jelentkezett. Aztán a vendégek vették át az irányítást, ám Nyerges hárításainak köszönhetően nem módosult az állás. Az ötödik percben Vass Ottó labdát szerzett, majd a léc alá tüzelt, ezzel megszereztük a vezetést. Nem sokkal később Harmati Tamás növelhette volna a fórunkat, de a nagy helyzetből sajnos nem született gól. A szünethez közeledve felpörögtek az események, mivel előbb Győri köszönt be, aztán Klacsák Bence bombája a rövid felsőben kötött ki. Nem sokáig szerepelt 2-1 a kijelzőn, ugyanis Faragó Lajos visszaállította a kétgólos különbséget. A pihenő előtt még Harmatinak és Franchunak is akadt egy-egy villanása, de az eredmény nem változott.

A második játékrész alaphangját Faragó adhatta volna meg, de az újpesti kapuvédő kibabrált vele. Az újpestiek a hátrányuk ellenére nem tettek le a pontszerzésről, és ez a mentalitás meghozta a gyümölcsét. Horváth Barnabás egy kipattanónál maradt higgadt, így már csupán eggyel mentünk. A 34. minutumban Hadzsi Máté hagyta faképnél Thiagót, végül a jobb alsóba gurított. A hátralévő időben már egyik gárda sem tudta kikaparni a gesztenyét, vagyis remivel ért véget az összecsapás.

Együttesünk két fordulót követően két egységgel rendelkezik. A DEAC tíz nappal később a Berettyóújfalu otthonában vizitál.

NB I 2. forduló
DEAC-Újpest FC 220-Volt 3-3 (3-1)
DESOK, vezette: Borbás Bottyán Aurél, asszisztensek: Kakuk Szabolcs, Takács Ákos.
gólszerzők: Vass (5.), Győri (15.), Faragó (17.), ill. Klacsák (17.), Horváth Barnabás (32.), Hadzsi (34.)
A DEAC összeállítása: Nyerges – Thiago, Harmati, Franchu, Győri. Cserék: Tóth B., Faragó, Berecz, Vass, Szatmári, Siska, Sándor K., Tóth A., Magyar. Vezetőedző: Tihanyi Csaba.

Fotók: Derencsényi István