Cél a veretlenség megőrzése

Quirikó Vivien szerint a Debreceni Egyetem alakulata még fölényesebben is nyerhetett volna, ha picit pontosabb a diósgyőriek kapuja előtt.

A DEAC női futsalosai valódi erődemonstrációt tartottak hétfő este a sereghajtó Diósgyőr ellen. Quirikó Vivien együttese már az első percben megszerezte a vezetést, aztán a szünetben 6-0 állt az eredményjelzőn. Üveges Katalinék a második játékrészben sem vettek vissza, ennek köszönhetően még jobban kinyílt az olló, a 10-0-s végeredményt Nagy Anikó állította be.

Önbizalomnövelő győzelmet arattunk, az elejétől a végéig domináltunk, a DVTK-nak alig akadt helyzete. Tíz gólt rúgtunk, de még nagyobb is lehetett volna a különbség, ha bizonyos lehetőségeknél jobban koncentrálunk. Elégedett vagyok, mivel nagyjából betartottuk azt, amit előzetesen megbeszéltünk. Ugyan már korábban megnyertük az alapszakaszt, de a lányoknak azt mondtam, hogy jó lenne, ha veretlenül zárnánk a bajnokság első szakaszát, mivel ez nem sikerült az előző években. Azt is kértem tőlük, hogy használjuk ki, hogy nagyobb teher nélkül, felszabadultan játszhatunk, valamint bátran gyakorolhatjuk a különböző taktikai elemeket. Mindenkinek lehetőséget akartam adni, ezért rövidebb periódusokban bizonyíthattak a csajok, ám a két-háromperces időszakokat alaposan megnyomták. Azok a futsalosok, akik a válogatottban is egy sort alkotnak, ezen az összecsapáson együtt szerepeltek – nyilatkozta Quirikó Vivien vezetőedző.

Tizenhat összecsapást követően tizenhárom sikerrel és három döntetlennel rendelkezünk. A válogatott szünet után a Csepel otthonában vizitálunk március 26-án.

Fotó: Derencsényi István