Csak szépíteni tudtunk

A Debreceni Egyetem gárdája nem tudta eltüntetni az első játékrészben összeszedett hátrányát, így megszakadt a remek szériája.

A Berettyóújfalu és a DEAC futsalosai is jó hangulatban várhatták a megyei rangadót, hiszen előbbiek ebben a szezonban eddig csak egyszer kaptak ki az NB I-ben, míg utóbbiak az előző négy fordulóban veretlenek maradtak. A keretünkbe természetesen bekerült az a Tóth Attila, aki nyáron pont az MVFC-től tért vissza hozzánk. Legutóbb egyébként áprilisban vizitáltunk a Pálfi István Sportcsarnokban, akkor Rácz Zsolt mesterhármasával 3-2-re nyertünk.

A kezdeti “tapogatózás” után az ötödik percben Rafinha megpattanó lövése kötött ki a kapunkba, ezzel megszerezte a vezetést a házigazda. A folytatásban mindkét oldalon akadtak lehetőségek, ám sokáig úgy festett, hogy 1-0 fog szerepelni az eredményjelzőn a szünetben. Aztán megint Rafinha villant, így kétgólos hátrányt kellett volna eltüntetnünk a második félidőben.

A pihenőt követően sem potyogtak a találatok, amit az újfaluiak kevésbé bántak a fórjuk birtokában. A harmincötödik minutumban Harmati Tamás köszönt be, ezzel szépítettünk, ám a hátralévő időben az egyenlítés nem jött össze, emiatt üres kézzel tértünk haza. A következő fordulóban a Nyíregyházát látjuk vendégül a DESOK-ban jövő hétfőn.

NB I 8. forduló
MVFC Berettyóújfalu-DEAC 2-1 (2-0)
Pálfi István Rendezvénycsarnok, játékvezető: Tamási Patrik, asszisztensek: Kiss Gergő, Kondákor Márk.
Gólszerzők: Rafinha (4., 20.), ill. Harmati (35.)
A DEAC összeállítása: Krajcsi – Thiago, Deiby, Rácz, Szabó Á. Cserék: Tóth Benedek, Vass, Nagy B., Harmati, Szatmári, Sándor K., Tóth A., Harcsa, Tóth Barnabás. Vezetőedző: Elek Gergő.