Drámai továbbjutás

A Debreceni Egyetem alakulata büntetőkkel búcsúztatta a Berettyóújfalut.

A DEAC férfi futsalosaira az MVFC elleni megyei rangadó várt a Magyar Kupában. Elek Gergő vezetőedző Krajcsi Bencére és Harmati Tamásra sem számíthatott a nyolcaddöntőben.

A meccs elején nem igazán forogtak veszélyben a kapuk, az első védést Dobi Attila mutatta be Rábl János lövésénél. A másik oldalon Sándor Máté Thiago távoli bombáját fogta. A vezetést a hetedik percben szereztük meg, ekkor Sándor nem tudott felszabadítani, ezt pedig Rodrigo megbüntette. Nem sokkal később jött a vendégek egyenlítése, Nagy Imre küldte a labdát a jobb alsó sarokba. Ezt követően több ígéretes helyzet adódott a vendégek előtt, de az eredmény nem változott, és ez főleg Dobinak volt köszönhető, hiszen nagyokat hárított.

A szünetet követően könnyen 2-2-re módosulhatott volna az állás, ám Matheus és Szentes-Bíró Tamás próbálkozása a kapufán csattant. Aztán Szentes-Bíró szabadrúgása Siskáról pattant be, de nem sokáig örülhettünk, mivel a játékvezető kezezés miatt nem adta meg a találatot. A következő támadásnál Matheus egy lecsorgót gurított be. Teltek a percek, de nem jött össze az egyenlítés, így jöhetett az öt a négy elleni taktika. Másfél minutummal a rendes játékidő előtt Rodrigo vette fel a megkülönböztető mezt, és ebből a felállásból profitáltunk, hiszen Thiago lökete kifogott az újfalui kapuson. 40 minutum után 2-2 állt az eredményjelzőn, vagyis jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás első felében Thiagóval babrált ki a kapufa. A hatodik szabálytalanságunk miatt kisbüntetőt kapott ellenfelünk, egykori játékosunk, Tóth Attila pedig élt a lehetőséggel.

A 47. percben folytatódott a “szamba” a DESOK-ban, mivel Thiago tízméterese megzörgette a hálót. A maradék időben egyik gárda sem ünnepelhetett, vagyis az izgalmak fokozódtak, ugyanis hatosok döntöttek a továbbjutásról.

Az első négy sorozatban senki sem hibázott, ám az ötödik körben Matheus eszén túljárt Dobi. Szabó Ábel lőhette tovább az együttesünket, fiatal futsalosunk pedig megőrizte a higgadtságát. A DEAC felejthetetlen összecsapáson jutott a legjobb nyolc közé!

Magyar Kupa 3. forduló
DEAC-MVFC Berettyóújfalu 3-3 büntetők után: 5-4
Gólszerzők: Rodrigo (7.), Thiago (40., 47.), ill. Nagy I. (10.), Matheus (29.), Tóth A. (45.)
A DEAC összeállítása: Dobi – Rodrigo, Thiago, Berecz, Szabó Á. Cserék: Tóth B., Faragó, Szentes-Bíró, Vass, Siska, Rácz, Sándor K., Serestyén. Vezetőedző: Elek Gergő.

Fotó: Derencsényi István