Elveszítettük a rangadót

A Veszprém elvitte a három pontot a DESOK-ból.

A DEAC férfi futsalosai hétfő este a veszprémieket látták vendégül az NB I-ben. Elek Gergő nem számíthatott Szentes-Bíró Tamásra, vagyis csapatkapitányunk nélkül vágtunk neki a rangadónak.

Nem teketóriáztak a csapatok, már az elején egymásnak estek. Nálunk Berecz Rafael lövése szállt fölé, míg a másik oldalon Pál Patrik tévedett pár centit. A második percben Rodrigo éles szögből leadott lökete ment a kapu mellé. Az első gólt a hatodik minutumban láthatta a publikum, ekkor egy szöglet után Tatai József bombája zörgette meg a hálónkat. Erre Faragó Lajos felelhetett volna, de az ígéretes próbálkozását kitenyerelte Spandler Mátyás. Nem sokkal később Bencsik Ádám maradt üresen, ezt pedig megbüntette a vendégek játékosa. Egy nagy helyzet végén Dos Santos célzott pontatlanul, így az állás ekkor nem módosult. Aztán egy szerencsétlen ütközés miatt Vass Ottó és Boromisza Dániel maradt lent a földön. Vass bicegve hagyta el a játékteret, míg Boromiszát kórházba kellett szállítani. Mindkét futsalosnak ezúton is szeretnénk jobbulást kívánni!

A játékvezető pirosat adott Vassnak, emiatt emberhátrányba kerültünk. Ezt a szituációt hősies védekezésünknek hála megúsztuk. Majd Rodrigo küldte a labdát a jobb alsóba, ezzel szépítettünk. Sokáig nem örülhettünk, mivel egy újabb sarokrúgásnál Pál Patrik köszönt be. Fridrich Dávid kezezése miatt büntetőhöz jutottunk, Thiago lába pedig nem remegett meg. A szünetig ellenfelünk újra megrázta magát, így a szünetben 2-5 szerepelt az eredményjelzőn.

A második játékrészben Dobi Attila helyét Krajcsi Bence vette át. Fiatal kapusunk eszén a kilépő Rutai Balázs járt túl a 22. percben. A folytatásban átálltunk az öt a négy elleni taktikára, de ebből sem profitáltunk. Sőt, Pál vette be az üres kapunkat, ezzel még távolabb kerültünk a pontszerzéstől. Berecz egy kipattanót pofozott be, de sajnos ez csak szépségtapasz volt. Rutai is kihasználta a vészkapus felállásunkat, a végeredményt pedig Tatai állította be, aki egy mesterien felépített támadás során tette fel az i-re a pontot.

A DEAC a következő fordulóban a Nyírgyulajhoz látogat.

NB I 16. forduló
DEAC-Veszprém Futsal 3-9 (2-5)
Gólszerzők: Rodrigo (17.), Thiago (19.), Berecz (32.), ill. Tatai (6., 20., 39.), Bencsik (7.), Pál (18., 20., 31.), Rutai (22., 37.)
A DEAC összeállítása: Dobi – Thiago, Rodrigo, Berecz, Szabó Á. Cserék: Krajcsi, Tóth B., Faragó, Vass, Siska, Harmati, Rácz, Serestyén. Vezetőedző: Elek Gergő.

Fotók: Kovács Péter