Értékes pontszerzés

A Debreceni Egyetem alakulata nagyot hajrázott a Berettyóújfalu otthonában, ennek köszönhetően egy egységgel gazdagodott.

A DEAC férfi futsalcsapata két döntetlennel indította a szezont az NB I-ben. Tihanyi Csaba legénysége hétfő este az MVFC csarnokában térhetett rá a győztes útra.

Gyors gólváltással kezdődött a megyei rangadó, Rafinha találatára Tóth Attila válaszolt, így az ötödik percben 1-1 szerepelt a kijelzőn. Az első félidő derekán Rábl János villanásával ellenfelünk ismét megszerezte a vezetést, a szünetig pedig már egyik háló sem zördült meg, ennek köszönhetően 2-1-ről folytatódhatott a küzdelem.

A második játékrészben sokáig nem módosult az állás, aztán a 28. minutumban Rábl duplázta meg az újfaluiak fórját. Szerencsére nem adtuk fel a küzdelmet, ez pedig meghozta a gyümölcsét, mivel Vass Ottó és Tóth Attila góljaival egalizáltunk. A hajrában sem unatkoztak a drukkerek, mivel Iszák Dominik beköszönt, ezzel megint a Berettyóújfalu tett egy lépést a győzelem felé. Iszákot a hajrában kiállította a játékvezető, az emberfórt pedig Harmati Tamás révén kihasználtuk.

4-4-es remivel zárult a fordulatos összecsapás, vagyis három játéknapot követően három ponttal rendelkezünk. Pénteken a Kecskemétet fogadjuk a DESOK-ban.

NB I 3. forduló
MVFC Berettyóújfalu-DEAC 4-4 (2-1)
Pálfi István Rendezvénycsarnok, vezette: Takács Ákos, asszisztensek: Deme Rajmund, Goneth Béla.
Gólszerzők: Rafinha (3.), Rábl (10., 28.), Iszák (35.), ill. Tóth A. (5., 34.), Vass (29.), Harmati (39.)
A DEAC összeállítása: Nyerges – Thiago, Harmati, Franchu, Győri. Cserék: Tóth B., Faragó, Berecz, Vass, Siska, Farkas, Tóth A., Magyar. Vezetőedző: Tihanyi Csaba.

Fotó: Derencsényi István