Ezúttal az ukránok örülhettek

A Debreceni Egyetem alakulata a keddi sikert követően szerdán már nem bírt a Budstarral.

A DEAC női futsalcsapata szerdán is összecsapott a Budstarral a DESOK-ban. A keddi edzőmeccs Quirikó Vivien tanítványainak sikerült jobban, mivel 4-3-ra diadalmaskodtak, ám ezúttal fordult a kocka.

Az ukránok kezdték jobban a mai találkozót, aztán egyre jobban felvettük a mérkőzés ritmusát. Ennek ellenére a hetedik percben az első meccsen mesterhármasig jutó Klipachenko góljával a vendégek megszerezték a vezetést. Nem sokkal később megduplázta az ellenfelünk a fórját: Kuznetsova maradt őrizetlenül a hatoson belül, ezt pedig könyörtelenül megbüntette a center. Ezt követően Czégény Zsuzsa szépíthetett volna, de nem tudta értékesíteni a nagy lehetőségét. A tizennegyedik minutumban megint megvillant Klipachenko, aki ezúttal egy sarokrúgást követően lőtte a labdát a kapunk bal alsó sarkába. A szünet előtt összejött a szépítés: Horváth Viki remekül vette észre a hosszún érkező Hardon Ritát, akinek az életerős lövését nem védhette a Budstar kapusa.

A második játékrész egy szép hárítással indult, ezt Kopjári Liza mutatta be. Fiatal kapusunk a folytatásban sem unatkozott, de szerencsére lehúzta a rolót. A másik oldalon Horváth Vikit egy labdaszerzést követően nem tudták feltartóztatni, de húzóemberünk nem profitált ebből a kecsegtető szituációból. Többször is előfordult, hogy egy-egy pontatlan passzunk miatt nem jöhetett létre helyzet. A félidő derekán megint Horváth veszélyeztetett, ám az átlövését szögletre tenyerelte a kapuvédő. Úgy festett, hogy marad az 1-3, de a meccs végét megelőző dudaszó előtt néhány másodperccel Gajzágó Flóra beköszönt, ezzel beállította a 2-3-as végeredményt.