Fantasztikus fordítás az Újpest otthonában

A Debreceni Egyetem alakulata a második játékrészben eltüntette a háromgólos hátrányát.

A DEAC U17-es leány futsalcsapata a bajnokság hétvégi fordulójában az Újpest otthonában lépett pályára. Nem voltak túl jó emlékeink a lila-fehérekről, hiszen az előző idényben nem sikerült legyőzni őket.

Nem kezdődött jól számunkra a mérkőzés, ugyanis a negyedik percben a hazaiak egy távoli lövésből megszerezték a vezetést. Ezt követően mi alakítottunk ki több veszélyes helyzetet, de a befejezéseknél rendre vagy célt tévesztettünk vagy pedig a hazai kapus hárított bravúrral. A félidő vége még rosszabbul alakult, hiszen az újpestiek a 33. minutumban egy szögletet követően megduplázták előnyüket, ráadásul a játékrész utolsó percében harmadszor is betaláltak.

A pihenőt követően nagy erőket mozgósítottunk annak érdekében, hogy ledolgozzuk a hátrányunkat. Hosszú percekig szinte egykapuztunk, de a gól továbbra sem jött, több esetben is a kapufa segítette ki a hazai csapatot. Az 50. percben azonban Mocsári Niki megtörte a gólcsendet, ami érezhetően löketet adott a csapatnak, hiszen néhány perccel később Hardon Rita, majd Homovics Zita is betalált, és ezzel a 60. percben már 3-3 állt az eredményjelzőn. A lefújás előtt egy perccel egy szép akció végén Czene Sára köszönt be, ezzel átvettük a vezetést, amit sikerült megőrizni a végéig, így hatalmas fordítás után három ponttal térhettünk haza.

Nem volt szerencsénk az első játékrészben, bár a helyzetek száma és minősége alapján nekünk kellett volna vezetnünk, egyszerűen nem jött a gól, és félő volt, hogy erre rá is fogunk görcsölni. A második félidő is hasonlóan indult, de éreztem, hogy ha az első találatot sikerül valahogy megszereznünk, az lendületet adhat, és ez így is lett. Hatalmas dolog, hogy sikerült fordítanunk háromgólos hátrányból, az egész csapat dicséretet érdemel. Remélem, a lányok emlékezni fognak erre a meccsre, és erőt tudnak meríteni belőle, amikor szükség lesz rá, hiszen bebizonyították, hogy többgólos hátrányból is képesek felállni – összegzett Quirikó Vivien.

Országos U17-es Leány Futsalbajnokság Keleti csoport
Újpest FC-DEAC 3-4 (3-0)
gólszerzők: Sallai (4.), Neuhold (33.), Libor (35.), ill. Mocsári (50.), Hardon (56.), Homovics (60.), Czene (69.)
A DEAC összeállítása: Szilágyi – Hardon, Papp, Homovics, Tóth. Cserék: Szász, Kakuk, Czene, Veres, Mocsári. Edző: Quirikó Vivien.