Figyelni kell a Nyíregyháza gólvágóira

A Debreceni Egyetem alakulata amennyiben diadalmaskodik, maga mögé utasítja a szomszédvárat.

Nincs megállás a férfi futsal NB I felsőházában, hiszen hétfőn már a harmadik forduló jön. A DEAC játékosainak nem kell sokat utazniuk, hiszen Nyíregyházán vendégeskednek, a találkozó 18.30-kor kezdődik a Continental Arénában.

Tihanyi Csaba tanítványainak az előző két meccs felemásan sikerült, hiszen Kecskeméten kikaptak, majd csütörtökön a DESOK-ban két vállra fektették a Veszprémet. A szabolcsiak veszprémi sikerrel indították a bajnokság második fázisát, aztán a címvédő Haladástól pontot loptak (4-4). A tabellán a Nyíregyháza jelenleg a harmadik, a DEAC pedig az ötödik helyet foglalja el, a két alakulatot mindössze két egység választja el egymástól.

Az alapszakaszban együttesünk hazai környezetben 3-2-re verték a nyíregyháziakat, akik novemberben egy 5-1-es sikerrel vágtak vissza az őszi fiaskóért. Lovas Norbert gárdájában a két légiós, Gregory és Maneca fontos szerepet tölt be. Előbbi játékos 28-szor volt eredményes a pontvadászat mostani szezonjában, ezzel vezeti a góllövőlistát. A 26 éves Maneca sem spórol a találatokkal, ő eddig 20 alkalommal villant meg. Minden bizonnyal ennek a két futsalosnak a kikapcsolása kulcsfontosságú lesz a holnapi összecsapáson.