Fölényes diadal a Nyíregyháza ellen

A Debreceni Egyetem gárdája a szünet után állva hagyta a vetélytársát, ennek köszönhetően magabiztos győzelemmel lepte meg a szurkolóit.

A DEAC férfi futsalosai hétfő este a Nyíregyháza ellen szerették volna folytatni jó hazai sorozatukat. Elek Gergő legénysége ebben a szezonban még nem kapott ki a DESOK-ban, és ezt a szériát szerencsére Lovas Norbert tanítványai sem szakították meg.

Nagy Bence passza után Tóth Attila előtt adódott az összecsapás első nagy helyzete, ám ebből a szituációból nem született gól, mivel Petró Martin nagyot védett. Nem sokkal később jött a hidegzuhany: egy labdavesztést követően a vendégek gyors kontrát vezettek, amelynek a végén Kovács Béla talált be, a gólpassz Lakatos László nevéhez fűződött. Ezt követően Petró nagy hárításokkal jelentkezett, a nyíregyházi kapuvédő többek között Thiago, Deiby Arango és Szabó Ábel próbálkozásánál állta a sarat. Aztán az első félidő derekán már Petró is tehetetlen volt, Thiago távolról tűzte rá a szabadrúgást, a játékszer a jobb alsó sarokban kötött ki. Ez a találat átszakította a gátakat, mivel néhány pillanattal később már 3-1 szerepelt az eredményjelzőn, előbb Szabó bombázott a léc alá pár lépésről, aztán Thiago második alkalommal járt túl Petró eszén. A fordulat ellenére nem adta fel a harcot ellenfelünk, ez a mentalitás pedig meghozta a gyümölcsét, ugyanis Kovács Erik Dávid szépített.

A második félidőben nagyobb nyomást helyeztünk a szabolcsiakra, ennek köszönhetően pedig nőtt a fórunk. Deiby éles szögből szerezte a negyedik gólunkat, majd Harmati Tamás adott középre egy szögletet, Nagy Bence a labdát kapásból küldte a hálóba. Egyébként Petró bravúrjai miatt “nem nyílt ki jobban az olló” ezekben a percekben. Petró mellett jár a dicséret Tóth Benedeknek is, ugyanis a padról beszálló cerberus Kovács Gergő büntetőjét fogta meg. A Nyíregyháza az utolsó öt minutumban öt a négy elleni taktikával próbálta nyílttá tenni a találkozót, de ez nem jött össze, sőt, Szabó Ábel a saját térfeléről lőtt az üres kapuba. A lefújás előtt még Tóth Attila és Szatmári Ákos is beköszönt, így végül nagyon sima győzelemmel szereztük meg a három pontot.

NB I 9. forduló
DEAC- A Stúdió Futsal Nyíregyháza 8-2 (3-2)
DESOK, vezette: Borbás Bottyán Aurél, asszisztensek: Kakuk Szabolcs, Minda Gábor.
Gólszerzők: Thiago (9., 11.), Szabó Á. (10., 37.), Deiby (24.), Nagy B. (26.), Tóth A. (38.), Szatmári (40.), ill. Kovácsi Béla (3.), Kovács Erik Dávid (13.)
A DEAC összeállítása: Krajcsi – Harmati, Tóth A., Szatmári, Nagy B. Cserék: Tóth Benedek, Vass, Deiby Arango, Thiago, Rácz Zs., Sándor K., Harcsa, Szabó Á., Tóth Barnabás. Vezetőedző: Elek Gergő.

Fotók: Derencsényi István