Fölényes győzelem a nyitányon

A Debreceni Egyetem fiatal tehetségei magabiztosan szerezték meg a három pontot Salgótarjánban.

Az Országos U17-es Leány Futsalbajnokság első fordulójában a Salgótarján otthonába utazott a DEAC együttese. Az ellenfelünkről nem sokat tudtunk, hiszen újoncként szerepelnek a bajnokságban. Nálunk a keret magja megmaradt a tavalyi U15-ös korosztályból, és idén hozzájuk csatlakozott több lány is, akik a futsal mellett az U19-es nagypályás csapatban is versenyeznek. A korosztályon túl tavalyhoz képest további változás, hogy az utánpótlás mérkőzések játékideje idén már 2×35 perc futóórával.

A mérkőzés első pár perce után egyre inkább átvettük az irányítást, és több helyzetet is sikerült kialakítani. Az első találatunkra a 10. minutumig kellett várni, a csapatkapitány Rácz Aliz kezdte meg a gólgyártást. Ezután sorban Mocsári Nikolett, Szász Gréta és Tóth Boglárka is betalált. A 23. percben a hazaiak szépíteni tudtak, de még a szünet előtt Rácz volt ismét eredményes, ezzel 5-1-re vezettünk a szünetben.

A második félidőt rosszul indítottuk, hiszen rögtön az első percben gólt kaptunk, de szerencsére hamar sikerült visszaállítani a különbséget Mocsári Niki második találatával. A lányok ezt követően sem vettek vissza, és sorra alakították ki a helyzeteket, a lefújásig még Veres Nadin, Homovics Zita és Papp Iringó is feliratkozott a gólszerzők listájára, így a DEAC a szezonnyitó találkozóján magabiztos, 9-2-es győzelmet aratott.

Nem forgott veszélyben a győzelmünk, a lányok sorra alakították ki a helyzeteket, és ezeket jó arányban értékesítették. Külön pozitívum, hogy amit kértem a szünetben – a kapu előtt próbáljunk meg jobb döntéseket hozni, és ezáltal még tisztább helyzeteket kialakítani – sikerült megvalósítani. Többször mutattunk be kombinatív, szép megoldásokat. Mindenki kivette a részét a sikerből, ezt mutatja az is, hogy majdnem az összes mezőnyjátékos szerzett gólt. Mindenképpen kiemelném Szilágyi Lillát is, aki immár első számú hálóőrként magabiztos teljesítményt nyújtott a kapuban. Bízom benne, hogy ez a sikeres kezdés lendületet ad a folytatásra, ugyanakkor tisztában kell lennünk azzal, hogy ennél lesznek sokkal nehezebb mérkőzéseink, de úgy gondolom, hogy ezzel a kerettel és jó edzésmunkával fel tudunk készülni a nagyobb játékerőt képviselő ellenfelekre is. Fülöp Diának pedig szeretném ezúton is megköszönni, hogy velünk tartott és segített nekem a találkozón – összegzett Quirikó Vivien vezetőedző.

Országos U17-es Leány Futsalbajnokság Keleti csoport
Salgótarjáni VSE-DEAC 2-9 (1-5)
gólszerzők: Kerekes (23.), Szabó A. (36.), ill. Rácz (10., 29.), Mocsári (14., 38.), Szász (19.), Tóth B. (23.), Veres (49.), Homovics (53.), Papp I. (60.)
A DEAC összeállítása: Szilágyi Lilla – Rácz Aliz, Szász Gréta, Papp Iringó, Homovics Zita. Cserék: Tóth Boglárka, Veres Nadin, Dandé Sára, Mocsári Nikolett. Edző: Quirikó Vivien.