Fontos három pontot szereztünk

A Debreceni Egyetem alakulata nagy csatában fektette két vállra a Veszprémet, ezzel először nyert a felsőházban.

Melyik csapatnak jön össze a javítás? Ez volt az egyik legfontosabb kérdés a DEAC-Veszprém bajnoki előtt, amelyet csütörtök este rendeztek meg a DESOK-ban. Férfi futsalosaink kecskeméti vereséggel kezdték a felsőházat, míg a bakonyiakat a Nyíregyháza múlta felül az előző fordulóban. Érdekesség, hogy a mai találkozón a jégkorongozóink is a helyszínen szurkoltak Tihanyi Csaba tanítványainak.

A meccs elején Tatai József és Fridrich Dávid lövését jegyezhettük fel, de egyik szituációnál sem kellett védenie Faragó Ádámnak. Nálunk először Tóth Attila próbálkozott, de sajnos pontatlanul célzott. Berecz Rafaelt “faragták” a vendégek, rövid időn belül két szabálytalansággal állították meg a játékosunkat. A 12. percben megszületett az első gól, egy szabadrúgás-variáció során Tóth Attila passzolt Thiagóhoz, brazil légiósunk pedig a kapu jobb alsó sarkába lőtte a labdát. A szünet előtt Fehér Zsolt legénysége próbált nagy nyomást helyezni ránk, ám az egyenlítés szerencsére elmaradt.

A pihenőt követően mi játszottunk veszélyesebben, többek között Harmati Tamásnak és Nagy Bencének is akadt ígéretes kísérlete, ettől függetlenül nem tudtuk növelni a fórunkat. A huszonkilencedik minutumban a veszprémiek kapuvédője, Koncsol Norbert László pontatlanul passzolt, ezt pedig Vass Ottó megbüntette, így már 2-0 szerepelt a kijelzőn. Nagyjából nyolc perccel a vége előtt Franchu előtt adódott nagy helyzet, ám Koncsol bravúrt mutatott be. A hajrában – nem meglepő módon – a veszprémiek elővették az öt a négy elleni felállást. Profitáltak ebből a húzásból, ugyanis a 35. percben Gavrilovics közelről beköszönt. Ezt követően voltak izgalmas pillanatok, de az eredmény nem változott. Az utolsó percben még Thiago akrobatikus mozdulattal próbált gólt szerezni, sajnos a kapufa megakadályozta ebben. Pedig ha ez bemegy, nagyon sokáig emlegettük volna…

A lefújás után már dél-amerikai kulcsemberünk sem bosszankodott, hiszen 2-1-re nyertünk, ezzel pedig két kört követően az ötödik helyen állunk a tabellán. Sokat nem pihenhetünk, mivel hétfő este már a Nyíregyháza otthonában vizitálunk.