Fordulatos mérkőzésen szereztünk egy pontot

A Debreceni Egyetem alakulata a szünetet követően magasabb sebességi fokozatba kapcsolt Veszprémben.

A felsőházba igyekvő DEAC férfi futsalcsapata hétfő este Veszprémben vizitált. A találkozó előtt házi gólkirályunk, Tóth Attila nem véletlenül mondta azt, hogy a csapatok nem nyerni járnak a Március 15. úti Sportcsarnokba, hiszen a bakonyiak hazai környezetben még nem kaptak ki ebben az idényben.

Az első félidőben nem úgy tűnt, hogy megszakad ellenfelünk pazar szériája, mivel előbb Tatai József gólpasszából Gerencsér Antal profitált a negyedik percben, majd a tizenhatodik percben Tatai vette be Faragó Ádám kapuját. Összességében ebben a játékrészben főleg az ellenfelünk akarata érvényesült, így nem lehet azt állítani, hogy érdemtelenül vezetett a szünetben két találattal. Főleg Faragónak köszönhető az, hogy nem lett nagyobb különbség a felek között, mivel cerberusunk több alkalommal is nagy hárítást mutatott be.

A pihenőt követően először Thiago dolgoztatta meg Spandler Mátyást, aki kitolta brazil légiósunk életerős átlövését. Nem sokkal később a veszprémi kapuvédő Tóth Attila kísérletét már nem tudta védeni, így szépítettünk. A folytatásban is akadtak nagy lehetőségeink, de Spandler állta a sarat. Aztán a 28. minutumban Nagy Bence megvillant, ezzel pedig 2-2-re módosult az állás. Elkaptuk a fonalat, ezt támasztja alá, hogy Thiago berúgása után Harmati Tamás kapásból tüzelt a hazai kapuba a 29. percben. Ezt követően Tóth Attila járt közel a duplázáshoz, de a kapufa megtréfálta. Gólvágónk nem tudta meglőni második találatát, bezzeg a másik oldalon ez összejött Gerencsérnek a 38. minutumban. A hajrában mindkét csapatnak akadt még lehetősége, elég csak Fridrich Dávid kapufájára gondolni, míg nálunk Tóth egy ígéretes centerezéséről éppen hogy lemaradt, így maradt a 3-3.

Együttesünk pénteken az újonc Pécset látja vendégül a DESOK-ban, az ütközet 18.30-kor kezdődik.

NB I 19. forduló
1. Futsal Club Veszprém-DEAC 3-3 (2-0)
Március 15. úti Sportcsarnok, vezette: Czene-Joó Ádám, asszisztensek: Tamási Patrik, Muhari Gergő.
Gólszerzők: Gerencsér (4., 38.), Tatai (16.), ill. Tóth A. (24.), Nagy B. (28.), Harmati (29.)
A DEAC összeállítása: Faragó Á. – Franchu, Thiago, Tóth A., Berecz. Cserék: Nyerges, Faragó L., Vass, Nagy B., Harmati, Szatmári, Siska, Varga Z., Győri. Vezetőedző: Tihanyi Csaba.