Gólzáporos meccsen győztük le az Újpestet

A lila-fehérek sem tudták megszakítani együttesünk veretlenségi sorozatát.

Üveges Katalin pár napja azt nyilatkozta, hogy az Újpest személyében a szezon meglepetéscsapata vár a DEAC-ra a női futsal NB I szombati játéknapján. Csapatkapitányunk nem véletlenül használta ezt a jelzőt, mivel a fővárosiak nemrég döntetlent játszottak a TFSE-vel.

Nem indult jól a meccs, mivel már az első percben megszerezték a vezetést a lila-fehérek Nagy Szabina góljával. A gyengébb kezdést szerencsére jobb folytatás követte, ugyanis a duplázó Gajzágó Flóra vezérletével a 15. minutumban fordítottunk. A szünet előtt még Tóth Nóra volt eredményes, így 1-3-as állásról folytatódhatott a küzdelem.

A második játékrészben még kényelmesebb helyzetbe kerültünk, mivel előbb Üveges Katalin, aztán Tóth Nóra köszönt be. Dura Mercédes és Hardon Rita gólváltását követően a 31. percben 2-6 szerepelt a kijelzőn. A hátralévő idő sem unalmas mederben zajlott az ütközet, ugyanis Kerekes és Kovács találataival kicsit felzárkóztak a hazaiak, majd a 37. percben Gajzágó beállította a végeredményt.

Hiányos kerettel tudtunk elutazni, hiszen Krascsenics Csillán kívül Horváth Viktóriára, Csepregi Gabriellára és Pócsik Líviára sem számíthattam ezen a találkozón. A többiek között is akadtak olyan játékosok, akik kisebb sérüléssel és betegséggel vállalták a szereplést. Ennek ellenére mindenképpen szerettük volna hazahozni a három pontot. A mérkőzés nem indult túl jól a számunkra, hiszen rögtön az első percben hátrányba kerültünk, és igazából csak a játékrész második felében mutatott teljesítménnyel voltam elégedett. A második félidőben is volt olyan periódus, mikor nagyon magunkra húztuk a hazaiakat, akik fel is jöttek két gólra. Sok hiba csúszott be ma, és a négy kapott találattal nagyon nem vagyok elégedett. Az viszont pozitívum, hogy azért akadtak szép megoldásaink, és a hiányzók ellenére is összességében magabiztosan nyertünk – összegzett Quirikó Vivien vezetőedző.

NB I 8. forduló
Újpest FC-DEAC 4-7 (1-3)
Kistarcsai Városi Sportközpont, vezette: Liebhardt András, asszisztensek: Puskely Gábor Zsolt, Lengyel Dorina.
Gólszerzők: Nagy Sz. (1.), Dura (29.), Kerekes (31.), Kovács A. (36.), ill. Gajzágó (6., 15., 37.), Tóth N. (19., 28.), Üveges (24.), Hardon (31.)
A DEAC összeállítása: Kopjári – Tóth N., Nagy A., Gajzágó, Czégény. Cserék: Pozsgai, Üveges, Fülöp, Hardon. Vezetőedző: Quirikó Vivien.