HÁTRÁNYBÓL VÁRHATJUK A VISSZAVÁGÓT

A Debreceni Egyetem női futsalosai a Tolna otthonában léptek pályára a Magyar Kupában. Az oda-visszavágós párharc első felvonását ellenfelünk 4-3-ra nyerte meg. A DEAC-ban bemutatkozott a nemrég igazolt André Antónia.

A jó formában lévő Tolna-Mözs csarnokában kezdtük a 2020-as esztendőt. Ellenfelünket a bajnokság első fordulójában már legyőztük, a DESOK-ban pedig 3-3-as döntetlen született novemberben.

A vasárnapi kupameccsen a kezdőben kapott helyet André Antónia, aki a Miskolctól érkezett együttesünkhez. Az első játékrész csupán egyetlen találatot hozott, ezt Üveges Katalin szerezte a 16. percben, így a szünetben 0-1 állt az eredményjelzőn. Sajnos a második játékrészben ellenfelünk ritmust váltott, ami gólokban is megmutatkozott. A 25. minutumban Nagy Noémi egalizált, majd Vámosi Georgina kétszer is ünnepelhetett. Vámosi duplájára Horváth Viktória válaszolt, de a hazaiak 15 éves játékosa újra megvillantotta a képességét. A végjátékban Krascsenics Csilla állította be a 4-3-as végeredményt, vagyis izgalmas visszavágóra készülhetünk. A párharc győztese az elődöntőbe jut.

“Nagyon csalódott vagyok társaimmal együtt a mai eredmény miatt. Úgy gondolom, nem érdemeltünk vereséget. Igaz, rengeteg hibával játszottunk, rendezetlenül és fegyelmezetlenül védekeztünk, illetve a helyzetkihasználásunk is katasztrófális volt. Sajnos hoztuk a válogatott utáni formánkat, ilyenkor teljesen szétesünk fejben, de nem szabad összetörnünk a vereség miatt. Szerencsére lesz még egy visszavágó, és remélhetőleg hazai pályán már sokkal könnyebb dolgunk lesz. Az új játékosunk beépítése is még folyamatban van. Készülünk a Miskolc elleni bajnokira, utána pedig ugyanúgy a Tolnával fogunk megmérkőzni idegenben” – nyilatkozta Üveges Katalin.

Magyar Kupa 3. forduló
Tolna-Mözs-DEAC 4-3 (0-1)
gólszerző: Nagy (25.), Vámosi (27., 35., 36.), ill. Üveges (16.), Horváth V. (35.), Krascsenics (39.)