HIÁBA VEZETTÜNK KÉTSZER IS

A Debreceni Egyetem női futsalosai a Tolna-Mözs otthonában vendégeskedtek. Csapatunk a szünetre Üveges Katalin góljának köszönhetően fórral mehetett, sőt, a 27. percben 1-2 állt az eredményjelzőn, de a hajrát megnyomta ellenfelünk, így 5-2-re diadalmaskodott.

A DEAC és a Tolna-Mözs játékosai kiválóan ismerik egymást, hiszen vasárnap már negyedik alkalommal találkoztak ebben a szezonban. Az első félidő egyetlen találatot hozott, ezt Üveges Katalin szerezte a 10. percben. A második játékrészben már jóval fordulatosabb küzdelmet láthattak a drukkerek. Bajcsy a 23. minutumban egalizált, de Krascsenics góljával újra a DEAC vezetett. A folytatásban a hazaiak sebességet váltottak, ennek köszönhetően négyszer is beköszöntek. Wiesner egyenlített, majd Szöllős módosította 3-2-re az állást. A 37. perc nagyon rosszul sikerült debreceni szempontból, mivel Nagy és Vámosi is bevette a kapunkat.

Az 5-2-es vereségünk ellenére a harmadik helyen állunk a táblázaton. A hétvégén a Gyulai Amazonokkal csapunk össze.

“Nagyon csalódott vagyok az eredmény miatt, sokkal jobb teljesítményre számítottunk. Ezúttal is a kimaradt helyzeteink bosszulták meg magukat. Az első félidőben domináltunk, több gólt is szerezhettünk volna. A második játékrészben kezdett feljönni a Tolna, de ekkor is vezettünk 2-1-re, majd hirtelen kaptunk egy gólt, és jött egy rövidzárlat. Elkezdtünk kapkodni, felelőtlenül cselezgetni, nem segítettünk vissza a védekezés során, ellenfelünk pedig kihasználta a lehetőségeit. 3-2-es hátrányban letámadással próbálkoztunk, de a tolnaiak két góllal büntettek minket. Ennél sokkal koncentráltabban és fegyelmezettebben kell játszanunk a jövőben, ha eredményeket akarunk elérni. Azon fogunk dolgozni, hogy a jó formánkat az egész meccsre kitoljuk. Gratulálok a tolnaiaknak, mert hétről hétre bizonyítják, hogy komoly játékerőt képviselnek” – nyilatkozta Üveges Katalin.

Női futsal NB I.
WSH-Palmfood Tolna-Mözs-DEAC 5-2 (0-1)
gólszerző: Bajcsy (23.), Wiesner (28.), Szöllős (35.), Nagy (37.), Vámosi (37.), ill. Üveges (10.), Krascsenics (27.)