Idegenben is fölényesen diadalmaskodtunk

A Debreceni Egyetem alakulata ezúttal is hétszer vette be a budapesti vetélytárs kapuját.

A DEAC férfi futsalosai esélyesként várhatták a sereghajtó ELTE-BEAC elleni összecsapást. Elek Gergő tanítványai augusztus 22-én 7-1-re verték a fővárosiakat a DESOK-ban, és a fővárosban is ilyen arányban diadalmaskodtak csütörtök este.

Ahogy arra számítani lehetett, ellenfelünk főleg a stabil védekezésre épített, míg mi már az elejétől igyekeztük átvenni a kezdeményezést. A vezetést Rácz Zsolt találatával szereztük meg a nyolcadik percben. Ez a gól átszakította a gátakat, az első félidőben Szabó Ábel, Harmati Tamás és Thiago is beköszönt, így a szünetben 0-4 állt az eredményjelzőn.

A térfélcserét követően sem vettünk vissza, ennek a mentalitásnak köszönhetően pedig még nagyobb fórra tettünk szert. Az eltiltásából visszatérő Nagy Bence a 26. minutumban járt túl a hazai hálóőr eszén, majd bő tíz perccel később Szabó Ábel villant meg újra. A végjátékban a 19 esztendős Sándor Krisztián szintén eredményes volt, fiatal futsalosunknak ez egy fontos mérföldkő, mivel a pályafutása során először talált be az NB I-ben. A végeredményt Szokoli Milán Zoltán állította be a 40. percben.

Futsal NB I 13. forduló
ELTE-BEAC-DEAC 1-7 (0-4)
SPORT11 Sport és Szabadidőközpont, játékvezető: Borbás Bottyán Aurél, asszisztensek: Hartung Vilmos, Bereczki Bence.
Gólszerzők: Szokoli (40.), ill. Rácz (8.), Szabó Á. (10., 37.), Harmati (13.), Thiago (15.), Nagy B. (26.), Sándor K. (39.)
A DEAC összeállítása: Krajcsi – Deiby, Thiago, Rácz, Szabó Á. Cserék: Tóth Benedek, Vass, Nagy B., Harmati, Szatmári, Sándor K., Harcsa, Tóth Barnabás. Vezetőedző: Elek Gergő.

Fotó: Derencsényi István