Itthon is legyőztük az újpestieket

A Debreceni Egyetem alakulata a meccs elején hátrányba került, ám ezt követően összejött a fordítás.

U17-es leány futsalcsapatunk a bajnokság 12. fordulójában az Újpestet fogadta a DESOK-ban. A decemberi meccsen 4-3-ra vertük a fővárosiakat, így most is a győzelmet céloztuk meg. Érdekesség, hogy a téli összecsapáson háromgólos hátrányból fordítottunk.

A hétvégi mérkőzésen is a lila-fehérek szerezték meg a vezetést, de ezúttal többször már nem vették be a kapunkat. Még az első félidőben összejött az egyenlítés Faggyas Jázmin találatával. Összességében elmondható, hogy az első játékrészben kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, mindkét oldalon akadtak lehetőségek.

A második félidőt remekül kezdtük, egy szép akciót Szász Gréta fejezett be góllal. Néhány minutummal később Faggyas volt ismét eredményes, így már 3-1 állt az eredményjelzőn. Az előnyünket tovább növelhettük volna, ám vagy a vendégek kapusa védett vagy pedig pontatlanul fejeztük be a támadásokat. A másik oldalon is feljegyezhettünk helyzeteket, de Szilágyi Lilla magabiztosan hárította a próbálkozásokat. Az utolsó percekre kigyűlt az öt faultunk, így arra is oda kellett figyelnünk, hogy lehetőleg ne szabálytalankodjunk többet, hiszen akkor kisbüntetőhöz jutott volna az ellenfél, szerencsére ezt elkerültük. A lefújásig már nem változott az eredmény, így összességében magabiztosan gyűjtöttük be a három pontot.

– Értékes győzelmet arattunk. A mérkőzés elején még akadozott a játékunk, de aztán sikerült felvennünk a ritmust, emiatt megérdemelten nyertünk – összegzett Quirikó Vivien.